Kępki żółte – żółtaki na skórze

Naszym ekspertem jest Monika Więcek, kosmetolog z MW Clinic w Skierniewicach.

Kępki żółte, inaczej zwane żółtakami, to zmiany skórne występujące jako guzki rozmaitych kształtów. Najczęstszą ich lokalizacją jest okolica powiek. Przyczyną ich powstawania jest podwyższony poziom lipidów we krwi.

Jak im zapobiegać? Istotną rolę odgrywa zbilansowana dieta, zdrowe odżywianie oraz higieniczny tryb życia i rutynowe badania kontrolne u lekarza rodzinnego z cykliczną morfologią krwi. Jest to bardzo ważne, ponieważ obecność tej przypadłości to nie tylko defekt estetyczny, ale również sugestia dla nas, że coś niedobrego zadziało się w organizmie. Kępki żółte mogą wskazywać na: miażdżycę, cukrzycę, choroby nerek lub układu pokarmowego.

Jak walczyć z problemem? Dotychczas w przypadku problemu kępek żółtych pacjenci zdani byli jedynie na inwazyjne cięcie chirurgiczne i długi okres rekonwalescencji z ryzykiem powstania blizny po zaszyciu wyciętego ubytku skóry. Obecnie, w bardzo szybki sposób można pozbyć się tych nieestetycznych zmian grudkowych przy użyciu plazmy. Plazma jest to swego rodzaju „czwarty stan skupienia” – inaczej mówiąc zjonizowany gaz, który w przyrodzie występuje w postaci błyskawicy w trakcie wyładowań elektrycznych, kiedy piorun uderza w ziemię. To właśnie taką małą „błyskawicą” likwidowane są zmiany. To bezpieczna metoda oczyszczania skóry. Specjalista korzysta z tak zwanej kontrolowanej ablacji (odparowania naskórka) bez ryzyka powstania blizny. W MW CLINIC pracujemy na inteligentnej technologii PLASMY IQ w pełnym znieczuleniu. Zabieg jest szybki i bezbolesny. Jeśli borykasz się z tym przykrym problem, zgłoś się do nas. W bardzo szybki i prosty sposób pozbędziemy się nieestetycznych przypadłości.

 

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Porady specjalistów

Mycie i konserwacja instalacji fotowoltaicznych

Mechaniczny zbiór owoców – fanaberia Rolników...

Uprawy pod skuteczną opieką

Przygotuj sad na nadejście suszy

Firma to przede wszystkim ludzie

TOP 5 zabawek od Gandalf

Chcesz, aby Twoja firma zaistniała w internecie?

Najlepsze plaże na Kos, czyli przepis na udany...

Krem do opalania to niezbędnik słonecznych dni!