Do czasu zamontowania na przejeździe półrogatek i oświetlenia kierowcom pozostaje bezwzględnie stosować się do znaków drogowych – czyli znaku stop. Inaczej znów dojdzie do tragedii.

Do czasu zamontowania na przejeździe półrogatek i oświetlenia kierowcom pozostaje bezwzględnie stosować się do znaków drogowych – czyli znaku stop. Inaczej znów dojdzie do tragedii. (fot. Sławomir Burzyński)

Wysoki nasyp kolejowy toru łukowskiego, przecinająca go droga i stromy podjazd. Ciemno. W sobotę (2.02) tuż przed godziną 22 seat ibiza zderzył się z pociągiem towarowym jadący od strony Skierniewic.

– Przejazd oznakowany jest prawidłowo – podkreśla Robert Zwoliński, zastępca naczelnika skierniewickiej drogówki. – Nie wypowiem się na temat tego konkretnego wypadku, ale jest tam z obu stron czytelny i widoczny znak stopu, widoczność pociągów też jest dobra, wystarczy się zatrzymać... Ale nie wszyscy kierowcy się tam zatrzymują, zapewne z uwagi na tę górkę – dodaje policjant.

Kierującą samochodem 57-letnią kobietę z wraku wydobyli strażacy. Była nieprzytomna. W ciężkim stanie została przewieziona do skierniewickiego szpitala. Walczy o życie.

Od lat mieszkańcy osiedla Rawka naciskają na samorządowców, a ci na kolej, prosząc o oświetlenie niestrzeżonego przejazdu kolejowego na granicy Miedniewic i Rawki. Przejazd zakwalifikowany jest do kategorii D, która nie wymaga jego oświetlenia – chociaż to poprawiłoby bezpieczeństwo.

Z kolei miasto nie może zbudować oświetlenia na nieswoim, tylko kolejowym terenie. W ratuszu tłumaczą, że miejska część drogi jest odległa około 100 metrów od przejazdu.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA, czyli zarządca przejazdu twierdzi, że „na przejeździe kolejowo-drogowym zapewniony jest odpowiedni poziom bezpieczeństwa”.

– Każdy kierowca, który zachowa się zgodnie z przepisami może przejechać bezpiecznie na drugą stronę torów. PLK na bieżąco monitorują także stan techniczny nawierzchni drogowej i w razie potrzeby uzupełniają ubytki w nawierzchni drogowej lub wymieniają płyty przejazdowe – zapewnił Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Jak zostaliśmy poinformowani, że przebudowa przejazdu kolejowo-drogowego na osiedlu Rawka na linii do Łukowa zostanie przeprowadzona podczas modernizacji całej linii kolejowej na odcinku ze Skierniewic do Łukowa.

– Przejazd zyska wówczas oświetlenie, jak również automatycznie sterowane rogatki, sygnalizację świetlno-dźwiękową, nową nawierzchnię i monitoring. Realizacja inwestycji planowana jest w nowej perspektywie po 2020 roku – zapowiada Karol Jakubowski.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2835 sekundy