Sposobem na nudę nie są jedynie komputer czy telewizja. Placówki kultury w mieście przygotowały wiele ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży. My zajrzeliśmy na wybrane z nich. Nudy nie ma.

Poniedziałek, 11 lutego W Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci. Poprowadziła je niezrównana Anna Pokora. Zadaniem było wykonanie maski oraz stworzenie i ozdobienie antystresowego gniotka.

Z kolei Łukasz Musiał z teatru Hulajnoga zabrał nie tylko najmłodszych, ale także ich rodziców, na wyprawę w kosmos. W spektaklu uczestniczyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2. „Mój tata jest w kosmosie” to opowieść o 5-letnim Maurycym, który błędnie wierzy, że jego tata jest w kosmosie. Chłopiec stara się oswoić z myślą, że mimo, że taty nie ma w kosmosie to wciąż jest blisko niego.

Od godziny 12. Irena Socichowska poprowadziła naukę gry na pianinie dla początkujących i tych, którzy już wcześniej mieli styczność z grą.

Wtorek, 12 lutego Wyjazd w góry to nie jedyne rozwiązanie, w Skierniewicach można atrakcyjnie spędzić czas przerwy zimowej od szkoły. Sprawdziliśmy – nie ma nudy.

Lodowisko „Biały Orlik” (ul. Szarych Szeregów, tel. 508 503 243) czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.00 i 16-21.45 oraz w soboty i niedziele w godzinach 9-15.00, 16-21.45.

Zamiast siedzieć w domu można było przyjść do biblioteki nr 5 i wziąć udział w warsztatach „Zimowe klimaty” przy użyciu prasy drukowanej. Pod czujnym okiem Joanny Tyluś Malak z Wydawnictwa Kurza Stopka dzieci miały okazję stworzyć swoją własną książkę.

W kinie Polonez można było obejrzeć film „Diablo. Wyścig z czasem.” Nie zabrakło również rozrywek w Centrum Kultury i Sztuki.

Od 11 dzieci poznawały tajemnice Starożytnego Egiptu, piramid oraz sztukę wytwarzania papirusu. Zajęcia „Starożytny Egipt – Faraonowie mumie i piramidy” poprowadziła Anna Jaklewicz.

We wtorek, 12 lutego CKiS zamienił się w Hogwart. Dla potterologów zorganizowano konkurs wiedzy o świecie magicznym i mugolskim. Można było stworzyć swoją własną magiczną różdżkę.

Academia Gorila Skierniewice, w ramach zimowiska organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 9, prowadziła zajęcia z Brazylijskiego Jiu-Jitsu. Dzieci mogły spróbować swoich sił na macie.

Środa, 13 lutego Ferie w mieście trwają w najlepsze! Centrum Kultury i Sztuki nie straszna zima. Zorganizowana tam nauka gry na hawajskim ukulele rozwiała zimową aurę.

W bibliotece nr 5 również wiosna, dzieci wykonywały tulipany z papieru.

Dla tych, którym w dalszym stopniu zimno mogli wskoczyć w dres i rozgrzać się na macie Acamedia Gorila Skierniewice. Tam zajęcia dla uczniów SP nr 2 próbowali swoich sił w boksie pod okiem Przemysława Matuszewskiego.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2699 sekundy