Biegacze na start

(Adam Michalski)

Bieg Zielonego Jabłuszka, II Skierniewicka Dziesiątka im. Edmunda Jaworskiego oraz Bieg Niepodległości to skierniewicka triada biegowa organizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Chętni już mogą zarejestrować się na listach startowych wszystkich zawodów z cyklu.

Bieg Zielonego Jabłuszka odbędzie się w niedzielę 9 czerwca. Na liście uczestników jest już blisko 60 nazwisk. Największy i najbardziej prestiżowy z biegów triady − II Skierniewicka Dziesiątka im. Edmunda Jaworskiego zaplanowany został na niedzielę (25.08). Jedyny uliczny bieg cyklu ma limit 500 uczestników. Na pół roku przed wydarzeniem, na liście startowej jest 70 biegaczy. Można zapisać się już także do udziału w Biegu Niepodległości.

Organizatorzy kuszą promocjami. Na bieg uliczny, zapisy do końca styczniu oznaczały wydatek w wysokości 40 złotych. Zapisy do końca maja to koszt 50 złotych, do końca sierpnia 70 złotych, dzień przed startem 80 złotych, w dniu zawodów 100 złotych.

Trasa II Dziesiątki im. Edmunda Jaworskiego posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Bieg Zielonego Jabłuszka odbędzie się w parku miejskim, bieg niepodległości nad zalewem Zadębie.

Skierniewiccy biegacze bardzo pozytywnie oceniają wczesne uruchomienie zapisów. − Ośrodek Sportu i Rekreacji wcześnie uruchomił zapisy do biegów, dzięki temu można zaplanować i ułożyć starty już na cały rok − podkreśla maratończyk Artur Kamiński, który w minionych latach stawał na podium biegu ulicznego. − Oczywiście planuję wziąć udział w skierniewickiej triadzie. W tej chwili przygotowuję się do Halowych Mistrzostw Świata Masters w Toruniu, wystąpię w dwóch konkurencjach, przełaj i półmaraton. Myślę że forma zostanie akurat na nasze biegi w Skierniewicach − dodaje Artur Kamiński.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Pościg ulicami Skierniewic

Ochłoda w cieniu tropików

Czy warto skorzystać z pomocy prawnej przy...

Ważą się losy Dariusza Guzka. Kiedy będą...

Gospodarz stratowany przez byka nie żyje

Białe czepki i wielkie emocje: uroczystość w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA