Siatkarki z awansem

(Adam Michalski)

Zespół kadetek Skier-Vis Business Center Skierniewice w piątek (15.02), w Łodzi rozpoczął walkę w finale wojewódzkim. Stawką był tytuł mistrzyń łódzkiego oraz awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Drugi cel już udało się zrealizować.

Skierniewickie siatkarki mają za sobą bardzo udany sezon zasadniczy, który zakończyły na trzecim miejscu w punktacji podsumowującej cykl siedmiu ligowych turniejów rozgrywanych co dwa tygodnie.

Na początku minionego tygodniu przez trzy dni (11-13.02) przygotowywały się w Rawie Mazowieckiej do finału wojewódzkiego. Ten rozpoczął się w piątek (15.02).

Wystąpiły w nim zespoły: MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź, MKS Skier-Vis Business Center Skierniewice, Lider Konstantynów Łódzki, Czwórka Aleksandrów Łódzki oraz UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola.

Stawką był tytuł mistrzyń łódzkiego oraz awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Już w piątek z marzeniami o głównych laurach pożegnały się dwa zespoły.

W pierwszej, piątkowej części finału grano w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Skier-Vis rywalizował z ŁKS Siatkówką Łódź i Czwórką Aleksandrów Łódzki. W drugiej grupie znalazły się: MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Lider Konstantynów Łódzki i UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola.

Skierniewiczanki po dramatycznym spotkaniu pokonały 2:1 Czwórkę Aleksandrów Łódzki i zapewniły sobie udział w ćwierćfinale mistrzostw Polski. – To był dramatyczny mecz, wygrany przez dziewczyny 17:15 w tie breaku. Cieszymy się z awansu do ćwierćfinału mistrzostw Polski i walczymy dalej w finale wojewódzkim. W piątek zarówno Czwórka jak i Skier-Vis przegrały z ŁKS Siatkówką Żeńską Łódź – podkreślał w piątek jeden z trenerów Marek Leśniewicz.

Do sobotnio-niedzielnych gier awansowały po dwa najlepsze zespoły z obu grup: Czwórka Aleksandrów Łódzki (grupa 1) i UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola (grupa 2) pożegnały się z marzeniami o tytule mistrza województwa i awansem do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Pozostałe ekipy grają dalej.

 

 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Diety radnych w gminie Lipce Reymontowskie o 100% w...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA, ZŁÓŻ ŻYCZENIA

Klasyk i Zespół Szkół nr 3 to najlepsze szkoły...

Dar Jakubowa i Helenowa dla kościoła

Chcą rozbudować urząd gminy

Dziergają szalik dla WOŚP!

Wraki znikają powoli. Są zagrożeniem nie tylko...

Nie zważają na atyszczepionkowców. Rawscy...

Głuchowiacy chcą wkroczyć na taneczne parkiety

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA