z miasta

na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 lutego 2019 | 10:32 komentarzy 3

(fot. stock)

Potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na odrę w powiecie rawskim. Do szpitala trafiła 27-letnia Ukrainka pracująca w sortowni owoców. U innej pracownicy tego samego zakładu istnieje podejrzenie zachorowania.

Ukrainka od dwóch tygodni przebywała w Polsce. W nocy z piątku na sobotę trafiła do izby przyjęć rawskiego szpitala. Stamtąd została przetransportowana do szpitala zakaźnego w Łodzi.

Wczoraj po południu wyniki badań potwierdziły, że 27-latka choruje na odrę. Zgodnie z przepisami Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna objęła nadzorem osoby z bezpośredniego otoczenia chorej – w sumie 51 pracowników zakładu.

– W zakładzie pracuje 39 obywateli Ukrainy, wszyscy zostali objęci obowiązkowym szczepieniem – informuje Krzysztof Jasiński, dyrektor PSSE w Rawie Mazowieckiej. – Zabezpieczyliśmy 45 szczepionek, ponieważ kilku z pozostałych pracowników nie mogło udokumentować, czyli potwierdzić, że byli wcześnie szczepieni.

PSSE czeka na wyniki badań jeszcze jednej pracownicy zakładu, u której istnieje podejrzenie zachorowania na odrę.

 

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 27

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 6
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 10
  WKURZAJĄCY
 • 7
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ja 1 12 miesięcy temuocena: 0% 

  Dlaczego nikt nie mówi o zachorowaniach na szkarlatyne???bo nie ma szczepionki? A zachorowan co roku bardzo duzo i powikłania takie jak po Odrze. Kiedyś to były choroby wieku dziecięcego czyli do przechorowania w dzieciństwie bo w późniejszym wieku gorzej się przechodzi. Szczepionka nie chroni na całe życie a ile niesie złego nikt głośno nie mówi. Jak coś jest za darmo to ludzie się zabijają o to, o szczepionki jakoś nikt się nie zabija...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hak 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Trzeba też egzekwować szczepienia naszych dzieci. Czy Skierniewice wzorem innych miast zaczną przyznawać dodatkowe punkty dzieciom w przedszkolach za komplet aktualnych szczepień?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karolajna -1 ponad rok temuocena: 100% 

  Uważam że na jednej chorej się nie skończy...od osób chcących podjąć tymczasową pracę w pl powinno się wymagać książek szczepien! Bo lada moment i dzieki Ukraińcom będziemy mieli plage tego chorobska!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2618 sekundy