Zespół seniorów z Żyrardowa po raz drugi został mistrzem mazowieckiej III ligi basketu. (fot. UKS Trójka)

Na kolejkę przed końcem rozgrywek w grupie mistrzowskiej III ligi koszykówki na Mazowszu zespół UKS Trójka zapewnił sobie tytuł najlepszej drużyny sezonu 2018/2019. Drużyna Piotra Sochackiego i Mariusza Łapińskiego powtórzyła sukces sprzed roku.

Po serii zwycięstw i wywalczeniu awansu do 1/2 finału o 2 ligę, sobotnia (2.03) wygrana z AZS UW Warszawa dała koszykarzom Trójki tytuł mistrza III ligi w ramach rozgrywek prowadzonych przez Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki Województwa Mazowieckiego.

Mecz był zacięty od pierwszych minut, w których bardziej zdeterminowani przeciwnicy z Warszawy, nadal walczący o miejsce premiowane awansem do 1/2 finału, uzyskali nieznaczną przewagę. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem zespołu ze stolicy 24:21. Druga część spotkania była na remis i o losach rozstrzygnęły wydarzenia z drugiej połowy. W trzeciej kwarcie, dzięki dobrej bronie i skutecznych kontrach żyrardowianie wyszli na prowadzenie. W czwartej odsłonie meczu gospodarze kontrolowali wynik i wydarzenia na parkiecie odnosząc 12 zwycięstwo w sezonie, zdobywając jednocześnie, po raz drugi z rzędu tytuł mistrzowski.

Sukces stał się faktem w obecności licznie przybyłych kibiców. Puchar za mistrzostwo wręczył drużynie prezes UKS Trójka Robert Janiszewski.

− Niezmiernie cieszy nas to zwycięstwo, tym bardziej, że dzisiaj graliśmy z naprawdę mocno dysponowanym i najtrudniejszym wg. mnie przeciwnikiem, który był bardzo silny pod koszami i niebezpieczny na obwodzie. Nam bardzo zależało na zdobyciu mistrzostwa i to właśnie dzisiaj przed swoją publicznością, której dziękujemy za tak liczne przybycie − podkreślił po meczu Piotr Sochacki.

Niekwestionowanym liderem w sobotnie popołudnie był Mariusz Łapiński zdobywca 26 punktów, który ponadto umiejętnie kierował obroną. Doświadczony asystent trenera potwierdził, że nadal jest w stanie grać na naprawdę wysokim poziomie. Lider miał wsparcie w niezawodnych do tej pory Michale Nesterowiczu i Mariuszu Wójciku, którzy zdobyli po 20 punktów. Bardzo dobre spotkanie rozegrali też Patryk Repiński oraz Filip Firlej, który mocno napracował się w obronie, co było kluczowe w tym spotkaniu.

− Przed nami jeszcze wyjazdowe spotkanie z Ochotą Warszawa, ale my już po zdobyciu wszystkiego co możliwe w lidze jesteśmy myślami przy turnieju półfinałowym. Podobnie jak w minionym sezonie będziemy starali się o jego organizację − dodał trener Piotr Sochacki.

W starciu z KU AZS UW Warszawa punkty zdobyli: Mariusz Łapiński 26, Michał Nesterowicz 20, Mariusz Wójcik 20, Patryk Repiński 12, Bartosz Karasiński 6, Przemysław Woromiej 5, Kacper Tondera 2, Filip Firlej 2, grali ponadto: Krystian Czajkowski, Łukasz Odolczyk, Igor Ignatiuk i Karol Ziąbski.