W lutym 2016 w Skierniewicach testowano, na ulicy Szarych Szeregów, pierwsze w mieście oświetlenie LED.

W lutym 2016 w Skierniewicach testowano, na ulicy Szarych Szeregów, pierwsze w mieście oświetlenie LED. (Fot. Sławomir Burzyński)

W ratuszu znów przymierzają się do zmiany ulicznych lamp, z tradycyjnych na oświetlenie LED. Tym razem urzędnicy chcą sięgnąć po kasę z programu zwanego Sową.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił drugi nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Sowa – oświetlenie zewnętrzne”. To szansa na zamianę prądożernego oświetlenia miasta na oszczędne lampy LED.

W lutym 2016 w Skierniewicach testowano, na ulicy Szarych Szeregów, pierwsze w mieście oświetlenie LED. Zamierzano wtedy wymienić wszystkie lampy uliczne, spłacając inwestycję w ciągu 10 lat z planowanych oszczędności wynikających z przejścia na nowe oświetlenie. Z tych planów nic nie wyszło, obecnie szansą staje się program Sowa.

– Temat jest analizowany, na pewno o tym myślimy. Termin składania wniosków jest do września, w puli czeka 50 milionów, a jak widać po pierwszym naborze, samorządy tak bardzo się do tego nie garną – mówi Zbigniew Sawicki, naczelnik wydziału pozyskiwania środków zewnętrznych.

Jak dodaje, chodzi nie o dotację, tylko o pożyczkę. Pożyczka z programu Sowa w wysokości do 100 proc. kosztów kwalifikowanych udzielana jest na preferencyjnych warunkach z możliwością częściowego umorzenia do 10 proc., ale nie więcej niż 1 mln zł.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.174 sekundy