Sport

Siatkówka

wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 marca 2019 | 16:11 komentarzy 2

Mistrzynie województwa łódzkiego w piłce siatkowej − ZSSO − Gimnazjum nr 2 w Skierniewicach. (fot. Adam Michalski)

Żeńska reprezentacja Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących − Gimnazjum nr 2 w Skierniewicach została siatkarskim mistrzem województwa łódzkiego. Drużynę do sukcesu poprowadził Piotr Charzewski.

− W przeszłości reprezentacje szkoły zdobywały już medale turnieju mistrzowskiego, ale nigdy nie był to medal złoty − mówi Piotr Charzewski. − Emocje są ogromne, to historyczny sukces − dodaje.

W swojej grupie skierniewiczanki pokonały 2:0 ekipy z Aleksandrowa i Radomska. W finale podopieczne Piotra Charzewskiego pokonały reprezentację Szkoły Podstawowej nr 10 z Tomaszowa Mazowieckiego. W meczu o 3. miejsce Gimnazjum nr 35 z Łodzi okazało się lepsze 2:1 od SP nr 1 z Aleksandrowa Łódzkiego. Organizatorem finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej (VII i VIII klasa szkół podstawowych i III klasa gimnazjów) w piłce siatkowej dziewcząt był Szkolny Związek Sportowy. Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego została Alicja Wójt.