Sportowa drużyna ratowników ze Skierniewic rozpoczęła sezon startowy.

Sportowa drużyna ratowników ze Skierniewic rozpoczęła sezon startowy. (fot. WOPR)

Zawodnicy z WOPR Oddział w Skierniewicach bardzo dobrze zainaugurowali sezon 2019. Pierwsza runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym odbyła się w pływalni Orka w Sochaczewie (30.03).

 

Skierniewiczanie zdobyli 8 medali w konkurencjach indywidualnych, w poszczególnych kategoriach wiekowych: młodzik (12-13 lat), junior młodszy (14-15 lat) oraz junior (16-18 lat).

– Wynik medalowy przerósł oczekiwania, ponieważ w okresie przygotowawczym zawodnicy mieli przerwę od startów w zawodach, dbając o formę w Pływalni Miejskiej NAWA oraz kształtując podstawowe cechy motoryczne w Cross SKC. Osiągnięcia ratowników pokazują, że cykl szkoleniowy został solidnie przepracowany. Czasy w konkurencjach indywidualnych są bardzo zadowalające. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje aktualne rekordy życiowe – zaznacza Kacper Piguła, trener ratowników.

Dorobek medalowy skierniewiczan to 3 złote, 2 srebrne oraz 3 brązowe medale.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii młodzik został Patryk Wolski, który okazał się bezkonkurencyjny zdobywając 4 medale w konkurencjach indywidualnych (3 złote i 1 srebrny). – Patryk to młody i utalentowany zawodnik, przed którym jeszcze wiele startów w ratownictwie wodnym – dodaje Kacper Piguła.

Anna Bibik w kategorii junior młodszy zdobyła brązowy medal w konkurencji 50 metrów holowanie manekina. Do grona medalistów dołączyli również Jakub Kacprzyk (brąz w konkurencji 100 metrów ratowanie manekina w płetwach i srebro w konkurencji 100 metrów ratownik) i Maksymilian Pecyna (brąz w konkurencji 100 metrów ratownik).

W szerokiej kadrze WOPR Skierniewice znaleźli się także: Piotr Chudzio, Stanisław Żytyński, Andrzej Żrobek, Kacper Karwat, Wiktor Zalewski, Dominik Szałwiński, Bartosz Biernat, Kacper Ławniczak, Kacper Wierzbicki, Jan Żytyński, Natalia Witczak, Natalia Golińska, Julia Okraska, Hania Rudnicka i Krzysztof Wolniewicz.

 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Starty z orzełkiem na piersiach już w sobotę

Najmłodsi azetesiacy nadal w grze

Młodzicy UKS Nawa w konfrontacji z najlepszymi w...

Pływackie medale w Żyrardowie

Otwarte Mistrzostwa Skierneiwic w tenisie ziemnym

Ósemka najlepsza w Basketball Prague Games 2024

To już 25 lat aqua aerobiku w Skierniewicach

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Unia z pucharem wojewódzkim!

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA