(fot. Agata Świątek)

Na terenie nadleśnictwa Skierniewice odbyło się (05.04) sadzenie drzew na miejscu wyciętego wcześniej obszaru leśnego. W odtwarzaniu pomagali uczniowie z ZS nr 3 w Skierniewicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa.

W akcji wzięli udział również przedstawiciele Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, Wójt Gminy Skierniewice – Czesław Pytlewski, Straż Pożarna z zastępcą komendanta Mariuszem Wielgoszem, studenci leśnictwa z Uniwersytetu Łódzkiego z filii w Tomaszowie Mazowieckim pod opieką Stanisława Dobrowolskiego. Podczas oficjalnego rozpoczęcia, które poprowadził Hubert Kania - Nadleśniczy Nadleśnictwa Skierniewice, odsłonięto kamień pamiątkowy z tablicą z okazji jubileuszu 95-lecia Lasów Państwowych. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk oraz Leśniczy Leszek Kaczmarczyk. Ważnym aspektem było też przedstawienie historii lasów w Polsce.

– Powstaje wiele organizacji, które mają w swojej nazwie ekologia i mówią nam czego nie powinniśmy robić. Jednym z takich zakłamań jest, że nie możemy wyciąć 100-letniego lasu, bo go nie posadziliśmy. W takim razie nikt nie może. Ten las, który teraz wycięliśmy zasadzili nasi poprzednicy. My posadzimy go na nowo i za 100 lat będzie można go użytkować – mówili leśnicy.

Po krótkim instruktażu sadzenia drzew przeprowadzonego przez Leszka Kaczmarczyka, młodzież, strażacy oraz przedstawiciele władz ruszyli do pracy, dokładając tym samym coś od siebie w imię walki o lepsze środowisko. Dzięki temu za kolejne 100 lat wciąż będzie można cieszyć się świeżym powietrzem i lasem pełnym drzew.

Agata Świątek

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 7

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.259 sekundy