wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 kwietnia 2019 | 13:27

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej

Data rozpoczęcia: 27.04.2019

Data zakończenia: 27.04.2019

Zbliża się kolejna odsłona Rawskiej Szczypty Bluesa. Przed nami koncert zespołu uznawanego za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa - Śląskiej Grupy Bluesowej.

Muzycy tej formacji grają ze sobą niemal 50 lat. Na każdym koncercie prezentują wysoki poziom artystyczny, bo ŚGB tworzą czołowi instrumentaliści polskiej sceny bluesowej i rockowej. Ich twórczość zakorzeniona jest w klimacie lat 70. XX w. W Rawie Mazowieckiej zagrają w składzie:

* Leszek Winder (gitara) Od lat najlepsza gitara blues i rock w plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).
* Michał "Gier" Giercuszkiewicz (perkusja) Współtworzył i nagrał większość utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem.
* Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary) Gitarzysta , multiinstrumentalista. Ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.
* Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk). Przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową
* Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor) Jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.

Koncert odbędzie się 27 kwietnia. Początek tego muzycznego wydarzenia, które Głos objął patronatem medialnym - o godz. 19.00. Wejściówki w cenie 10 zł można już nabyć w kasie MDK-u.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1547 sekundy