z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 kwietnia 2019 | 00:00 komentarzy 60

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Sprawa wypłaty nauczycielom pieniędzy za czas protestu to wciąż w Skierniewicach kwestia, o której zarówno ZNP, jak i samorząd mówią – rozwiązania są na stole. Tyle, że dziś trudno mówić o zbliżeniu stanowisk.

Jarosław Chęcielewski, zastępca prezydenta wykłada, że zgodnie z opinią prawną, którą dysponuje urząd, miasto nie jest w stanie wypłacić nauczycielom pensji za okres strajku. Urszula Adamczyk, prezes ZNP komentuje – są możliwości, samorząd nie mówi „nie”.

Nauczyciele czekają na decyzję.

Jak zachowa się samorząd w Skierniewicach? W ostatnich dniach podczas obrad komisji oświaty zastępca prezydenta Jarosław Chęcielewski oświadczył: – Trzeba wyraźnie powiedzieć, że nie jesteśmy w stanie wypłacić nauczycielom pensji za okres strajku. Myślę, że związkowcy mają tego świadomość, że te pieniądze mogą być niewypłacone.

– Ratusz nie powiedział, że nie zapłaci, ja nie słyszałam ani razu takiej opinii. Oczywiście, nie padła też deklaracja, że zapłaci. Jestem przekonana, że istnieją możliwości, które nie będą dalej upokarzać środowiska. Przekonujemy się wzajemnie do swoich racji – mówi Urszula Adamczyk, prezes skierniewickiego ZNP. – W 2017 roku, gdy jeden dzień strajkowaliśmy, pieniądze nam wypłacono, te same możliwości są i dziś – dodaje.

Jednocześnie szefowa związkowców podkreśla, że decyzja o zawieszeniu strajku, podjęta przez zarząd główny ZNP nie jest równoznaczny z komunikatem, że w powiecie skierniewickim w sobotę nauczyciele zawieszą strajk.

– W piątek, 25 kwietnia zarząd w tej sprawie będzie głosować – słyszymy.

Pytamy Adamczyk o rekomendację dla związkowców. Szefowa ZNP odpowiada: – Nie sugeruję, nie wpływam, decyzja będzie podjęta demokratycznie. Nie mogę dziś powiedzieć, jak sama zagłosuję.

Jutro również związkowcy zaprosili na spotkanie wszystkich dyrektorów miejskich szkół, chcą rozmawiać o wynagrodzeniach dla nauczycieli za czas strajku.

– Trzy tygodnie bez szkoły. Zysk to konsolidacja środowiska – ocenia Jarosław Chęcielewski. – To był bardzo czytelny sygnał dla rządzących, jak bardzo źle dzieje się w tej dziedzinie życia. My w samorządzie, w Skierniewicach przeznaczamy co roku ok. 50 proc. środków budżetowych na oświatę, co roku okazuje się, że to za mało. Powód jest jeden – z roku na rok otrzymujemy mniejszą subwencję.

W maju w mieście ma się odbyć mały okrągły stół oświatowy – zapowiada Chęcielewski. Dyskusja toczyć się wokół zapowiedzi szukania oszczędności w oświacie.

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 38

 • 15
  BARDZO PRZYDATNY
 • 6
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
 • 11
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

56Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~belw 56 4 miesiące temuocena: 67% 

  Nauczyciele, ludzie wykształceni, po wyższych studiach, ale ich myślenie jest mozaikowe (znają fakty, ale nie wiążą ich ze sobą). Inny termin tego zjawiska to pożyteczni id...ci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bobek 55 4 miesiące temuocena: 67% 

  Kochani znalazłam na FB świetne ogłoszenie: (...) Firma budowlana zatrudni strajkujących nauczycieli(...). Myslicie, że ktoś się zgłosił, nikt. To ja się pytam walczą o większą kasę czy o .... i tu nie wiadomo o co. Jest prosta zasada nie pracujesz, nie zarabiasz i tyle.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Platon 54 4 miesiące temuocena: 100% 

  Przez te kilka dekad etos pracy nauczyciela uległ takiej ewolucji w przekazywaniu wiedzy, że 30 lat temu klasa liczyła 30 uczniów, a z korepetycji korzystało po cichu 2 uczniów; obecnie jest odwrotnie bo 2 na całą klasę nie korzysta. Proponuję pracę od 7 do 15 .......0d 8 do 16......9-17. Do wyboru, kartę do odbicia przy wejściu i wyjściu; w tym czasie są lekcje; sprawdzanie klasówek i inne czynności. Ale ma być 8 godzin udokumentowane. Wakacje, ferie, rekolekcje - bez zmian ---- GRATIS.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pez 53 4 miesiące temuocena: 0% 

  I za minimum tyle co płacą Niemcy pracownikom w Polsce

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 52 4 miesiące temuocena: 50% 

  Hipokryzja nauczycielska. W panstwowe strajkuja a do prywatnej leca do pracy bo tam nie ma karty z prlu.Ciekawe czy placa podatki za korepetycje?. W naszyb grajdole nawet jak skarbowy wie to nic nie robi bo kady ma przeciez dziec. Sa grupy zawidiwe lepiej wyksztalcone a zarabiaja mniej. Tygidniowy czas pracy to 40godz.skoro nauczyciel ma zekomo 2500 za 18h to ja poprosze 5000 za 40h!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tyle 51 4 miesiące temuocena: 83% 

  "to ja poprosze 5000 za 40h" A kto Ci broni o to walczyć. Zakładam, że cykor z Ciebie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ech 50 4 miesiące temuocena: 89% 

  PO chciało dać 2700 dla włamywacza z isis, a dla nauczyciela dajemy 1800. Ludzie, czy Was pokręciło?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Się pytam 49 4 miesiące temuocena: 41% 

  Do debili polaczków, nauczyciele strajkują również na Wasze, jak oni wywalczą, to i Wam się polepszy. Dlaczego tak trudno to Wam zrozumieć? Może mieliście słaboopłacanych nauczycieli, co Wam tego nie umieli wytłumaczyć?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 48 4 miesiące temuocena: 60% 

  Kategorycznie żadnych pieniędzy nie wypłacać nauczycielom, wiedzieli na co się decydują podejmując ten strajk. Teraz chcą wypłatę, niech związki dołożą ze swoich oszczędności.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirka 47 4 miesiące temuocena: 64% 

  Mnie Optimus po Zatrze do dziś wisi kasę za pół roku.....A praca była uczciwa. ....bez strajku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AlI 46 4 miesiące temuocena: 62% 

  Ja też chcę kasę jestem bezrobotny i nie pracowałem ostatnie 2 tygodnie tak jak państwo Nauczyciele!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sara 45 4 miesiące temuocena: 61% 

  Czy wy potraciliście całkowicie głowy, niby dlaczego nauczyciele mają mieć wynagrodzenie za czas strajku,chcieli strajków to strajkowali ,ale wynagrodzenia za ten czas absolutnie nie powinno być, to jakiś absurd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~14 44 4 miesiące temuocena: 53% 

  Krytykować,obrażać i poniżać to my Polacy potrafimy do Europy to nam daleko z Nasza kulturą. Dzieciaki w tych czasach są bardzo rozpuszczone ile trzeba mieć cierpliwości i wyrozumiałości,często My w domu nie dajemy rady, a nauczyciel musi. Ci którzy tak bardzo krytykują to choć na jeden dzień niech zamienią się z nauczycielami i posmakują tej pracy. Jaka to odpowiedzialność i psychicznie ciężka praca.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~artur 43 4 miesiące temuocena: 47% 

  zmien zawod

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~robert 42 4 miesiące temuocena: 82% 

  A wiecie, że Pan Broniarz był nauczycielem historii w Skierniewicach??? Ktoś go pamięta/

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 41 4 miesiące temu

  Ja i nawet mnie ucyzl

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sp8 40 4 miesiące temuocena: 67% 

  Tak, dzieci się go bały.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zojka 39 4 miesiące temuocena: 86% 

  Mnie jego żona rosyjskiego w liceum uczyła. Wspaniały nauczyciel i pedagog , cierpliwa , empatyczna a jednoczesnie wymagajaca,lekcje zawsze ciekawe, kreatywne ( w porównaniu z lekcjami np historii , która właśnie przez nauczycielke ( p.Wachnianin)znienawidziłam)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AAA 38 4 miesiące temuocena: 71% 

  Państwo Polskie jest demokracją opartą na Konstytucji, jest państwem prawa, co oznacza, że nic i nikt nie może stać ponad tym co jest zapisane w aktach prawnych (ustawach i rozporządzeniach), które obowiązują Nas wszystkich. Nauczycielom wydaje się, że to jest kwestia czyjejś woli dać te pieniądze, czy nie, ktoś robi komuś na złość, że nie chce wypłacić. To nie jest kwestia niczyjej woli, ale kwestia przepisów Kodeksu Pracy, które jasno mówią, że za strajk nie wypłaca się wynagrodzenia. Więcej o tym strajku mówi jeszcze prawo pracy np. że można się domagać odszkodowań za poniesione straty. Poczytajcie prawo drodzy nauczyciele!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~artur 37 4 miesiące temuocena: 82% 

  jak nieroba za trzy tygodnie swiat placic ,rodzice teraz zglaszac US bioracych kase za korki ,niech to barachlo BAT poczuje na sobie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~maria 36 4 miesiące temuocena: 56% 

  Jak wygląda oświata w Polsce widać na dzisiejszym okrągłym stole. Ale szaleniec w zaślepieniu widział tylko tysiąc złotych. Niewiarygodne , że tylu niby inteligentnych ludzi dało mu się omotać. I uwierzyli, że dostaną lekką ręką tysiączek.A może dwa? Oni chyba żyją w chmurach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oj 35 4 miesiące temuocena: 40% 

  A 500+ na dzieciaka, 500+ na krowę i 100+ na świniaka można? Niewiarygodne, fakt żyjemy w chmurach...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 34 4 miesiące temuocena: 46% 

  Małomiasteczkowy grajdołek ... Plujecie jadem i nienawiścią. Te wpisy dowodzą jak małymi jesteśmy ludźmi. Oświata powinna być na najwyższym poziomie ! Tu chodzi o nasze dzieci, a nauczyciele walczyli nie tylko o zarobki. Trzeba się troszkę wsłuchać w problem żeby to zrozumieć. To ciężki zawód. Nie na darmo mówi się BODAJ BYŚ CUDZE DZIECI UCZYŁ . Doceńmy ich trud i nie opluwajmy się nawzajem. Powinni mieć zapłacone ! Chcą zmian bo widzą że te zmiany są potrzebne. Trzymam kciuki za nauczycieli i dziękuję za odwagę !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodz 33 4 miesiące temuocena: 100% 

  Każdy ma prawo do wypowiedzenia. Ale są szkoły prywatne w których nauczyciele nie strajkują prawda???? Jeżeli taka wielka troska o dzieci to czemu nie posłać je do prywatnych szkół?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uczeń 32 4 miesiące temuocena: 67% 

  Większość nauczycieli nie żyje z pensji lecz z korków. Czy są od tego odprowadzane podatki ; czy jest zgoda dyrektora szkoły; czy jest to etyczne.Urzędnicy muszą uzyskać zgodę dyrektora urzędu na takie zajęcie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~j23 31 4 miesiące temuocena: 83% 

  TYLKO BANK PEKAO S.A. ZWALNIA W TYM ROKU 900 OSÓB......PKO BP PODOBNIE.......CZY KONIECZNIE TRZEBA BYĆ CAŁE ŻYCIE BELFREM....MOŻE PORA SIĘ PRZEKWALIFIKOWAĆ ?????///// MÓJ PIERWSZY ZAKŁAD PRACY UPADŁ......W DRUGIM REDUKCJA.......OBECNE MIEJSCE PRACY JEST PIĄTE. POSIADAM WYŻSZE WYKSZTAŁCENIE.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 30 4 miesiące temuocena: 71% 

  No to zrób kurs pedagogiczny i chodź do szkoły ...w dużych miastach brakuje nauczycieli

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kamil 29 4 miesiące temuocena: 67% 

  chyba prezydent nie wie ze wiele osob zlozy zawiadomienie do prokuratury za niezgodne z prawem dzia lania pr skierniewic, poza tym nie z moich podatkow zaplata za strajk - wariaci

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zibi 28 4 miesiące temuocena: 67% 

  Dlaczego mamy wam płacić z naszych podatków za czas kiedy nie pracowaliście a jeszcze lepiej udawaliście że strajkujecie bo większości was nie było wtedy w szkołach. A cha to był strajk rotacyjny troje siedzi w szkole a reszta załatwia swoje sprawy na mieście. Wzieliście bezczelnie nasze dzieci jako zakładników to jest czysty terroryzm. Przecież Broniarz mówił że są ogromne wpłaty na fundusz strajkowy to niech wam teraz wypłaci i tyle w temacie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aaa 27 4 miesiące temuocena: 72% 

  Uważam, że nie należą Im się pieniądze za okres, w którym strajkowali. My rodzice nie mając z kim zostawić dziecka musieliśmy brać opiekę i mieć płatne 80% A nie 100% gdybyśmy w tym czasie chodzili do pracy. Byłoby to krzywdzące dla innych gdyby zaplacono za czas strajku. Czemu nie strajkuja w wakacje, w ferie zimowe... rozumiem, że chcą podwyzek, każdy by chciał i życzę Im żeby dostali to co chcą, ale uważam że 3 tygodnie strajku to trochę za dużo.... i za ten czas nie należy się zapłata...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wkurzonyrodzic 26 4 miesiące temuocena: 72% 

  Zastanawiam sie jak szkoly zamierzają odrobic zaleglosci jakie powstaly w nauce przez okres strajku. Czy nauczyciele zaznacza kilkadziesiat stron do przerobienia w domu z rodzicami i sprawe beda uwazali za zalatwioną?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wkurzonyrodzic 25 4 miesiące temuocena: 60% 

  Zastanawiam sie jak szkoly zamierzają odrobic zaleglosci jakie powstaly w nauce przez okres strajku. Czy nauczyciele zaznacza kilkadziesiat stron do przerobienia w domu z rodzicami i sprawe beda uwazali za zalatwioną?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SzkodaGadać 24 4 miesiące temuocena: 100% 

  Matura to bzdura

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lola 23 4 miesiące temuocena: 67% 

  Zakaz wykonywania zawodu jak nie pasuje,nie macie za grosz honoru...kazdy z nas ciezko pracuje 40godzin tygodniowo i mamy te same pieniadze jak wy za wasze 18godz.a jak malo zmiencie sobie prace,zachod przyjmie was z otwartymi rekami-fachowcy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MIQLA 22 4 miesiące temuocena: 37% 

  Wiesz tylko tyle ile widzisz. Nauczyciel poza pracą, siedzi wieczorami w domu z kartami i książkami. Przygotowuje się do zajęć. Materiały drukuje u siebie w domu, jeździ na wycieczki choć nie zawsze chce, do połowy Lipca ma rady pedagogiczne a w sierpniu jest do dyspozycji dyrektora. Co chwila a to zebrania z rodzicami, a to rady pedagogiczne, dni otwarte, jasełka, apele itp itd. W trakcie wycieczki nawet blisko kto odpowiada z Wasze dzieci ?? Twierdzicie ze Nauczyciel nie ma zadnej odpowiedzialnosci. Co jesli dziecko sie pobije lub cos mu sie stanie?? Do kogo sa pretensje ?? Oczywiscie ze do Nauczycieli... To My rodzice mamy wychować i opiekować się swoimi pociechami. Nauczyciel dostaje swoje wynagrodzenie TYLKO z edukację!!! Mimo wszystko wykonuje ta pracę bo ja lubi. Niektórym rodzicom pomyliła się rola nauczycielki z rola opiekunki do dziecka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czytelnik 21 4 miesiące temuocena: 50% 

  Nie 18 tylko ponad 40 godzin, osoba trochę niedoinformowana

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lola 20 4 miesiące temuocena: 67% 

  Zakaz wykonywania zawodu jak nie pasuje,nie macie za grosz honoru...kazdy z nas ciezko pracuje 40godzin tygodniowo i mamy te same pieniadze jak wy za wasze 18godz.a jak malo zmiencie sobie prace,zachod przyjmie was z otwartymi rekami-fachowcy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pifpaf 19 4 miesiące temuocena: 75% 

  Jako podatnik mam finansować tą przedwyborczą hucpę opozycji?! Niech pan Broniarz zapłaci nauczycielom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ , 18 4 miesiące temuocena: 84% 

  "Zysk to konsolidacja środowiska – ocenia Jarosław Chęcielewski." Czy aby na pewno? Widział Pan w TV te ścieżki zdrowia co wszyscy? Czy do Prezydenta od Oświaty w Skierniewicach nie dotarły informacje jak są traktowani niestrajkujący nauczyciele przez kolegów? Wyobraża Pan sobie jakie będą teraz relacje w pokojach nauczycielskich? Warto ważyć słowa co się mówi. A co do wynagrodzenia za strajk. Czy władze ZNP też nie otrzymają uposażenia za 3 tygodnie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~belw 17 4 miesiące temuocena: 71% 

  Nauczyciele, przeczytajcie komentarze na niezależna peel. Dowiecie się sporo o sobie co sądzą o Was internaucie (a więc też rodzice).

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 16 4 miesiące temuocena: 67% 

  Skoro się strajkuje, to powinno się siedzieć w miejscu pracy, a nie śmigać po sklepach, a potem za ten czas domagać wynagrodzenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 15 4 miesiące temuocena: 79% 

  Jak uczen idzie na wagary to w tym czasie pozytywnych ocen nie dostaje. Podobnie tutaj, jak sie świadomie nie pracowalo tylko strajkowało to pieniazki sie nie należą. Strajkowali, a teraz chcą jeszcze za to kase, gdzie podziala sie godność i choć odrobina samokrytyki?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Witch 14 4 miesiące temuocena: 50% 

  Dziwię się temu, że ci rodzice najgłośniej kąsający jadem nauczycieli, zostawiają bez obaw swoje pociechy pod ich opieką i jakoś nie wyrażają chęci do przeniesienia swojego dziecka do szkoły prywatnej , gdzie nikt nie strajkuje , bo lepiej zarabia niż ten kąsany ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~seba 13 4 miesiące temuocena: 67% 

  Ja właśnie zmieniam szkołę mojemu dziecku na prywatną/społeczną. Nie będą Go uczyły nauczycielki przebrane za krowy i śpiewające songi o penisach....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tom 12 4 miesiące temuocena: 47% 

  Dyrektor technikum we Wrocławiu szukał na politechnice chętnych do praktycznej nauki zawodu, takie techniczne jak elektryk, gazownik itd. Studenci śmiali mu się że nie są frajerami i za najniższą krajową nie pójdą pracować. Nauczyciel stażysta dostaje właśnie najniższą krajową. Napewno więc znajdziesz innych nauczycieli, życzę powodzenia szczególnie od przedmiotów ścisłych. Przyszłość będzie taka że jakiś humanista zrobi roczą podyplomówkę i będzie nauczyciel polskiego uczył też matematyki, chemii i fizycji, ciekawe jaką wiedzę przekaże dzieciom?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~emi 11 4 miesiące temuocena: 69% 

  nauczycielowi jak nie pasuje tez moze prace zmienic na inną a nie strajkowac, na jego miejsce na pewno się znajdzie inna osoba.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawnik 10 4 miesiące temuocena: 39% 

  Apeluję do samorządu oraz już wystarczająco zszargany autorytet nauczycieli. Jeżeli chcecie wyjść z tego z twarzą to przeznaczcie te pieniądze na zajęcia dodatkowe dla dzieci. Co do prawa to w okresie strajku zorganizowanego zgodnie z przepisami ustawy pracownik zachowuje prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnień ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ruda 9 4 miesiące temuocena: 69% 

  A ja się zastanawiam czy są w Skierkach nauczyciele, którzy po tej hecy rzucą legitymacja i zwiazkowymi? Ktoś? Są tu wkurzeni?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 8 4 miesiące temuocena: 68% 

  Ciekawe jak długo nauczyciele, będą się dawać manipulować ZNP? Nauczyciele należący do ZNP ujawnijcie swoje pensję, wtedy nauczyciele nie zrzeszeni zobaczą gdzie jest przeciek finansowy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nicolasa 7 4 miesiące temuocena: 0% 

  Mam 40 lat pracy. I żyje za najniższą krajową. Do emetytury jeszcze kawalek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Magdalena 6 4 miesiące temuocena: 29% 

  Jestem zrzeszonym nauczycielem w ZNP i mam pensję 4300. Co to ma do rzeczy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nauczyciel znp 5 4 miesiące temuocena: 38% 

  Po 15 latach pracy na konto wpływa mi 2497zł. Jestem członkiem znp

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 4 4 miesiące temuocena: 54% 

  No spróbujcie tylko wypłacić jakąś kasę ! Nie tylko nie będzie to zgodne z prawem ale rodzice wam tego nie zapomną przy urnach. Nie może być tak, że awanturnicy polityczni strajkiem terroryzują dzieci i jeszcze chcą za to pieniądze. No niebywałe !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Win win 3 4 miesiące temuocena: 44% 

  Januszu komentarzy! Nie wypłacimy tej kasy nauczycielom, tylko Tobie. Na pewno Ci się należy za wiarę w system i brak wiary w racje ludzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 2 2 4 miesiące temuocena: 48% 

  Skąd ten jad? Trochę empatii dla nauczycieli. To oni uczą nasze dzieci I chcą być za to godnie traktowani. Ja osobiście uważam, że nauczyciele powinni otrzymać te pieniądze. Mają prawo do strajku, każdy ma.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nauczyciel& 1 4 miesiące temuocena: 51% 

  I Pani/Pan z tymi strasznymi ludźmi zostawia swoje dzieci na przynajmniej pół dnia, 5 razy w tygodniu. No niebywałe. Aż dziwię się, że nie ma Pani/Pan żadnych obaw.....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2795 sekundy