z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 kwietnia 2019 | 19:33

(fot. Joanna Młynarczyk)

Harcerze ze skierniewickiego Hufca ZHP przygotowują się do obchodów stulecia działalności. Główne uroczystości odbędą się na przełomie sierpnia i września, jednak już teraz harcerze podjęli sześć kroków przybliżających ich do tych wyjątkowych dni. W niedzielę (28.04) zrobili kolejny krok.

Na rynku w Skierniewicach odbył się flash mob pod hasłem „jedność”. Około 200 harcerzy i zuchów zgromadziło się przy fontannie. Wspólnie odśpiewali znaną harcerską „Pieśń odchodzących”, a następnie w swoich drużynach zorganizowali gry.

– Chcieliśmy pokazać, że harcerze potrafią w jednym momencie zjednoczyć się, być razem i myślę, że nam się to udało – mówi Liwia Małczak, komendant skierniewickiego Hufca ZHP.

„Jedność” był to drugi (z sześciu) krok dzielący harcerzy od obchodów stulecia działalności organizacji. Harcerze niedawno podjęli tzw. „sześć kroków do stulecia”, a każdy oparty jest na innych wartościach. Co miesiąc realizują inne zadanie. Pierwszym krokiem był „patriotyzm”. Zuchy i harcerze dzielnie pracowali na zbiórkach przez cały marzec, aby przedstawić, w jaki sposób rozumieją tę wartość. Drużyny wykonały zdjęcia ze swoich działań, które można zobaczyć na facebooku Hufca.

Jeszcze 4 miesiące dzielą harcerzy od wielkiego jubileuszu.

– Zostały 4 kroki, jednak jakie wartości będą prezentowały, to niespodzianka dla naszych drużyn i gromad. O tym, jaki będzie kolejny krok dowiedzą się na początku kolejnego miesiąca – zapowiada Liwia Małczak stojąca na czele organizacji.

ZHP Skierniewice zrzesza około 500 osób. Jubileusz stulecia organizacji, planowany na przełomie sierpnia i września, będzie okazją do zaprezentowania szerszemu gronu mieszkańców, rodzicom członków ZHP, nie tylko historii, ale też bieżących działań harcerzy w ciągu roku.

– Chcemy pokazać jak wyglądają zbiórki, co harcerze robią na biwakach i obozach. Będzie wystawa, koncert i uroczysty apel na skierniewickim rynku. Będzie można wziąć udział w grze terenowej, a całość obchodów będzie trwała w sumie 3 dni – zapowiada Liwia Małczak.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2233 sekundy