(fot. Wojciech Kubik)

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Lisnej obchodzi 50. rocznicę powstania, a wielkie strażackie świętowanie miało miejsce w sobotę (11.05).

To był wielki dzień dla strażaków z jednostki OSP w Lisnej, a tego dnia straż obchodziła 50. rocznicę powstania. Z tej okazji druhny i druhowie przygotowali wielką uroczystość. Na pamiątkę wydarzenia między innymi odsłonięto tablicę pamiątkową i poświęcono pomnik patrona strażaków, św. Floriana.

Więcej, w papierowym wydaniu Głosu Skierniewic i Okolicy, w kioskach w czwartek, 16 maja.

Dziś w szeregach OSP Lisna aktywnie działa 30 osób, a wśród nich jest aż 7 pań, które tworzą własną Kobiecą Drużynę Pożarniczą. Co roku strażacy pod noszą swe kwalifikacje i do dziś aż 15 przeszło szkolenia ratowników OSP, a kolejnych kilku jest po kursie pierwszej pomocy, pilarzy, czy kierowania ruchem. Strażacy z Lisnej w przyszłość spoglądają z nadzieją i liczą, że w najbliższych latach uda się przeprowadzić, planowaną już od kilku lat, przebudowę remizy.

Wojciech Kubik

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2444 sekundy