Na stadionie łódzkiego AZS startowały młodziczki i juniorki młodsze UKS Vis Skierniewice. Na zdjęciu od lewej: Anna Kłosińska, Maja Jabłońska, Anna Bibik i Ola Tarnowska.

Na stadionie łódzkiego AZS startowały młodziczki i juniorki młodsze UKS Vis Skierniewice. Na zdjęciu od lewej: Anna Kłosińska, Maja Jabłońska, Anna Bibik i Ola Tarnowska. (fot. UKS Vis)

Za młodymi lekkoatletami UKS Vis udane starty. W Łodzi życiówki goniły życiówki. Mimo coraz lepszych wyników, zawodnicy i zawodniczki ze Skierniewic skazani są na trening w fatalnych warunkach.

Podczas zawodów kwalifikacyjnych Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki (12.05 i 19.05) rozgrywanych na stadionie łódzkiego AZS startowały młodziczki UKS Vis Ola Tarnowska i Anna Bibik oraz juniorki młodsze Anna Kłosińska i Maja Jabłońska.

W pierwszych ze wspomnianych zawodów, na dystansie 100 metrów Ola Tarnowska uzyskała życiówkę 13.38 sek. Dobrze w sprincie wypadła także Anna Bibik, która 100 metrów pokonała w czasie 13.52 sek. Ola pobiegła także na dystansie 200 metrów (28.62). Juniorki młodsze Anna Kłosińska i Maja Jabłońska również zanotowały obiecujące wyniki. Maja ustanowiła rekord życiowy w skoku wzwyż (147 cm), pobiegła także na 200 metrów (28.69 sek.). Anna Kłosińska w swojej koronnej konkurencji – skoku w dal – zajęła 5. miejsce w wynikiem

4.80 m. Wygrała Natalia Benedyktyńska (wynik 5.50 m).

Tydzień później na dystansie 100 metrów Anna Kłosińska pobiegła najszybciej w sezonie (13.51 sek.), wynik 13.71 sek. uzyskała Ola Tarnowska, życiówkę ustanowiła Anna Bibik (13.45 sek.), która wygrała swoją serię i w zawodach była 2. wśród młodziczek. Na 200 metrów Ola Tarnowska wynikiem 27.96 sek. ustanowiła nowy rekord życiowy i była najlepsza w swojej serii.

Znacznie lepiej niż tydzień wcześniej w skoku w dal zaprezentowała się Anna Kłosińska, która wygrała konkurs skoku w dal z rezultatem 5.24 m, co jest najlepszym wynikiem Ani w sezonie i co ważne 9. wynikiem w Polsce w kategorii juniorek młodszych. Na 2. pozycji w rywalizacji młodziczek konkurs ukończyła Anna Bibik z wynikiem 4.86 m. Bardzo dobre 3. miejsce w kategorii młodzik na dystansie 800 metrów zajął Jan Gołębiowski z czasem 2:26,07.

W środę (15.05) zawodnicy UKS Vis Skierniewice wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Neste Cup w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego".

Biorąc pod uwagę coraz lepsze wyniki sportowe lekkoatletów i rosnącą z roku na rok liczbę chętnych do uprawiania tego sportu, w mieście powraca problem fatalnego stanu infrastruktury. Łatany tartan przy ulicy Tetmajera, jedyne miejsce treningów, przestaje spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Grubość tartanu grozi poważnymi kontuzjami, a szansy na lekkoatletyczny obiekt chociażby taki jak w Makowie czy Godzianowie, nie widać. – Mamy priorytety inwestycyjne, dziś to stadion i basen. Inne sporty muszą poczekać – mówi zastępca prezydenta Skierniewic, odpowiedzialny za sport w mieście Jarosław Chęcielewski.

Z lekkoatletami w klubie UKS Vis pracują: Joanna Korwek, Jolanta Barska, Dorota Markowska i Sylwia Szymaniak.

Już w sobotę (25.05) lekkoatleci UKS Vis wystartują w Kozienicach, gdzie odbędzie się Ogólnopolski Memoriał im. Marka Łuczyńskiego, działacza lekkiej atletyki.

Więcej na temat występów lekkoatletów w najnowszym (23.05) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Liderki za mocne. Skier-Vis przegrał z Akademią

Zimowa odsłona Szkolnej Ligi Pływackiej

Sport – to dobra inwestycja

Gospodarze najlepsi w Międzynarodowym Turnieju...

Komplet zwycięstw Ósemki w jubileuszowym turnieju

Dwa zwycięstwa młodzików Ósemki pierwszego dnia...

Międzynarodowy Turniej Koszykówki z okazji...

Sukcesy gospodarzy podczas Grand Prix Polski...

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA