z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 maja 2019 | 08:56 komentarzy 2

(Fot. GBP Głuchów)

W gminie Głuchów gruchnęła wieść o zamiarze zlikwidowania przez władze czterech filii bibliotecznych, co miałoby przynieść oszczędności rzędu nawet 100 000 złotych rocznie. W urzędzie nie zaprzeczają, że prowadzone są przymiarki do restrukturyzacji sieci bibliotecznej i zlikwidowania kilku etatów.

– Wójt jasno mówił, że filie biblioteczne nie są potrzebne i trzeba będzie je pozamykać. Jak to zrobią, to ciekawe gdzie starsi ludzie, którzy nie zawsze mogą dojechać do Głuchowa, będą wypożyczać książki – zaalarmowała nas jedna z mieszkanek gminy.

Okazuje się, że rzeczywiście w gronie władzy temat filii bibliotecznych wzbudził zainteresowanie, jednak wieściom o zamiarze ich zlikwidowania wójt zdecydowanie zaprzecza.

– Nie chcemy likwidować tych bibliotek, ale zrestrukturyzować całą sieć – mówi Jan Słodki, wójt gminy Głuchów. – Chciałem, aby filie zostały, ale działały na nieco innych zasadach i w sposób ograniczony czasowo. Z pewnością czytelnik by na tym nie stracił – dodaje.

W urzędzie szacują, że zrezygnowanie z bibliotecznych etatów w filiach mogłoby przynieść oszczędności rzędu nawet 100 000 złotych rocznie.

 

Więcej o planach i możliwościach zmian w filiach bibliotecznych w najbliższym wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” w czwartek, 23 maja.

Wojciech Kubik

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 14

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 7
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Czytelniczka 1 ponad rok temuocena: 75% 

  Tyle się mówi o promocji czytelnictwa, a tu się zamyka biblioteki. Najpierw filia MBP w Skierniewicach teraz filie w Głuchowie. Ciekawe, że w takich miejscach szuka się oszczędności. Widocznie taki trend zapanował, ogłupić społeczeństwo łatwiej będzie rządzić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 0 ponad rok temuocena: 100% 

  A ja sobie myślę, że większe oszczędności może przynieść likwidacja bezsensownego stanowiska Pani zastępcy wójta niż ograniczenie lub likwidacja bibliotek. Proszę oszczędności poszukać w wydatkach na swoją świte a nie przywileje mieszkańcom ograniczać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2421 sekundy