W Głuchowie pobiegły setki uczniów

(Wojciech Kubik)

Blisko 400 uczniów ze szkół z terenu gminy Głuchów wystartowało w kolejnej edycji wielkiej imprezy sportowej „Głuchów biega”.

W czwartkowe (23.05) przedpołudnie w głuchowskim lesie zrobiło się tłoczno od dzieci i młodzieży, a to za sprawą kolejnej edycji wielkiej imprezy sportowej „Głuchów biega”.

– Imprezę naszą organizujemy już po raz trzynasty – mówi Bogdan Augustowski, organizator biegu. – Wcześniej spotykaliśmy się pod szyldem ogólnopolskiej akcji „Polska biega”, ale od pięciu lat organizujemy ją samodzielnie – dodaje.

Idea spotkania jest prosta – pobiegać, pochodzić, po prostu poruszać się po lesie. Podczas imprezy nie ma wygranych i przegranych, nie są przyznawane nagrody, a liczy się tylko, aby przebyć wyznaczoną trasę. Przed młodszymi zawodnikami postawiono zadanie przebiegnięcia 1 kilometra, zaś starsi musieli pokonać trasę trzykrotnie dłuższą.

Na mecie na wszystkich uczestników czekał poczęstunek, czyli kiełbaska przy ognisku, a także loteria fantowa. Organizacja biegów możliwa była dzięki wsparciu samorządu gminnego oraz licznych sponsorów, a jej koszt oszacowano na około 10 000 złotych.

 

Wojciech Kubik

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 14

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA