Wybieramy europosłów

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

W najbliższą niedzielę (26.05) już po raz czwarty wybierzemy swoich reprezentantów w Parlamencie Europejskim. W województwie łódzkim (okręgu wyborczym nr 6) zarejestrowano sześć list – łącznie 59 kandydatów na europosłów.

Informacje o wynikach głosowania w poszczególnych obwodach zostaną podane do publicznej wiadomości najwcześniej o godzinie 23.
Eurowybory w innych krajach UE rozpoczną się już 23 maja. Pierwsi zagłosują Holendrzy i Brytyjczycy. W piątek (24.05) głosowanie odbędzie się Irlandii, a w sobotę (25.05) na Łotwie, Malcie i Słowacji. W Czechach eurowybory zarządzono na piątek i sobotę. W pozostałych 21 państwach członkowskich (w tym w Polsce) wyborcy pójdą do urn w niedzielę (26.05).

Podczas eurowyborów lokale wyborcze będą czynne od godziny 7.00 do godziny 21.00. Zgodnie z komunikatem PKW informacje o wynikach głosowania w poszczególnych obwodach zostaną podane do publicznej wiadomości najwcześniej o godzinie 23.00. Zgodnie z unijnymi przepisami poszczególne państwa nie mogą podawać oficjalnych wyników, także tych cząstkowych do zakończenia głosowania we wszystkich krajach UE.

 

Przypominamy! W piątek (24.05) o północy rozpoczyna się cisza wyborcza, która potrwa do zakończenia głosowania, czyli do godz. 21.00 w niedzielę (26.05). W tym czasie nie można prowadzić agitacji wyborczej. Nie wolno rozpowszechniać materiałów wyborczych, zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień. Agitacja wyborcza to publiczne nakłanianie lub zachęcanie do głosowania w określony sposób. Dotyczy to również internetu.

W niedzielę Polacy będą wybierali 52 przyszłych europosłów w 13 okręgach wyborczych. W województwie łódzkim o mandat walczy łącznie 59 kandydatów z sześciu komitetów wyborczych.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA