Gorzkie słowa profesora

(fot. Włodzimierz Szczepański)

Silna Polska w silnej Unii Europejskiej – to jedno, co łączy kandydatów Koalicji Europejskiej z politykami z list PiS. Obie strony sięgają po to samo hasło. Obie, przekonują, że oponenci nie rozumieją ich znaczenia. Dariusz Rosati utrzymuje, że PiS to formacja „zatopiona w przeszłości i chyba nie do końca rozumie mechanizmy, którymi rządzi się Unia Europejska”.

Dariusz Rosati w kampanii odwiedził Żyrardów. Mówił m.in., że politycy PiS, partii, która jest w otwartym konflikcie z europejskimi stolicami, czy z Brukselą, nie są w stanie skutecznie zadbać o polskie interesy we Wspólnocie. Ekonomista był pod wrażeniem rewitalizowanego ze środków unijnych miasta, ale jego zdaniem dorobek ostatnich lat jest niweczony przez obecną ekipę rządową.

Niedawno poseł PiS, Maciej Małecki w Żyrardowie i przedstawił „piątkę” Kaczyńskiego. Jak pan ocenia propozycje?

Jako ordynarną łapówkę polityczną przed wyborami. Kaczyński uważa Polaków za, nie wiem… idiotów chyba, jeżeli myśli, że Polacy będą głosowali, gdy łaskawie trzy tygodnie przed wyborami obieca emerytom po 800 złotych. Na dodatek z pieniędzy, które zabiera emerytom. Środki z OFE zostaną opodatkowane po to, aby zapłacić emerytom. To wszystko nie ma kompletnie sensu.

„Wstaliśmy z kolan”?

(Śmiech) Wręcz odwrotnie. To jest karykatura polityki europejskiej, to co przez ostatnie trzy lata wyprawia PiS. Straciliśmy swoją pozycję, jesteśmy izolowani, nie mamy partnerów. Nie jesteśmy w stanie nic załatwić


Dariusz Rosati – „dwójka” KE na Mazowszu – europoseł. Prof. dr hab. nauk ekonomicznych, pracownik naukowy SGH, wykładowca akademicki, były rektor Uczelni Łazarskiego. W latach 1991-1995 szef sekcji krajów Europy Środkowo-Wschodniej w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ.W latach 1995-1999 r. minister spraw zagranicznych. W latach 1998-2004 członek Rady Polityki Pieniężnej. Zasiadał w radach nadzorczych: WGI Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, Jeronimo Martins. W kadencji 2011-2014 poseł na Sejm RP. Od 2014 r. poseł do Parlamentu Europejskiego.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

ARTYKUŁY

Dawnego dworku już nie ma. Pozostało kilka ścian

Pewna wygrana Unii z Mszczonowianką

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Pościg ulicami Skierniewic

Ochłoda w cieniu tropików

Czy warto skorzystać z pomocy prawnej przy...

Ważą się losy Dariusza Guzka. Kiedy będą...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA