(fot. Joanna Młynarczyk)

Artyści ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach już po raz trzeci prezentują w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Mszczonowskiej swoje prace. Wystawa zatytułowana jest „Rozmowy między nami”. Koniecznie trzeba ją zobaczyć.

-- Rozmowa w przypadku naszych podopiecznych, rozumiana jako wymiana słów jest dosyć kłopotliwa, a chęć rozmowy i porozumienia się z otoczeniem jest ogromna, dlatego posługują się oni często innymi środkami komunikacji – zwraca uwagę Dariusz Zdrojewski, opiekun artystów z SOSW. – Do takich należy działalność plastyczna. Przez swoją autentyczność, wewnętrzną wrażliwość, potrafią w sposób trwały zapisać swoje przeżycia, emocje. Wewnętrzny świat artysty staje się często ważniejszy niż ten przedstawiany na obrazie. Autor często opowiada o sobie, mniej o świecie, który bywa dla naszych podopiecznych niezrozumiały i trudny. Te prace stają się wartością nie tylko dla samych artystów, ale posiadają wartość uniwersalną. Poza tym, są one bardzo indywidualne – zwraca uwagę Dariusz Zdrojewski.

Niezwykła prezentacja nie pozostawia widza obojętnym, budzi emocje, zachwyca. Prace prezentowane są po raz pierwszy, koniecznie trzeba je zobaczyć w bibliotece. Wystawa zorganizowana została w ramach projektu „Między nami”, współfinansowanego przez MKiDN.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1769 sekundy