Inscenizacje teatralne wierszy Brzechwy, Tuwima, Konopnickiej, Doroty Gellner i innych autorów wystawili w Polonezie najmłodsi skierniewiczanie. Odbył się tu (24.05) przegląd dla przedszkolaków „Mały – Ale Talent!”.

Po raz dziesiąty Przedszkole nr 4 w Skierniewicach zaprosiło przedszkola z całego miasta do zaprezentowania na scenie małych sztuk teatralnych. W przeglądzie udział wzięło dziewięć przedszkoli.

– Bawimy się wspólnie z dzieciakami i zachęcamy ich do tego, żeby poznawali wiersze, próbowali je recytować, wystawiać na scenie – mówi Krystyna Dziąg, dyrektor Przedszkola nr 4 w Skierniewicach. – Udało się, kolejny raz na naszej imprezie ujawniły się talenty aktorskie, serdecznie gratuluję dzieciom, ale i nauczycielom, bo to oni zaszczepiają w najmłodszych miłość do czytania, do poezji. Rośnie też poziom naszego przeglądu, z roku na rok widzimy ciekawą scenografię, muzykę, co jest atutem przeglądu, bo dzięki nim przedstawienia są ciekawsze, a nasza impreza rozwija się – podkreśla kierująca Czwórką.

Trzy najlepiej zagrane, zdaniem jury, przedstawienia nagrodzono, pozostałe teatry przedszkolne otrzymały wyróżnienia. Wszystkie zaś placówki biorące udział w przeglądzie odebrały pamiątkowe statuetki. W nagrodę dla wszystkich dzieci występujących na scenie oraz publiczności Teatr Truskawkowi Rodzice wystawił premierowe przedstawienie „Zamieszanie w krainie bajek”.

„Mały – Ale Talent!” – nagrodzeni:

I miejsce – Przedszkole nr 8 – za przedstawienie „Zły humorek” Doroty Gellner

II miejsce – Przedszkole nr 10 – „Rogal i bułka” Hanny Niewiadomskiej

III miejsce – Akademia Przedszkolaka Plastuś – „Jak paw przez jezdnię przechodził” Juliusza Wasilewskiego.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.6859 sekundy