W powiecie rawskim najwięcej głosów otrzymał Grzegorz Wojciechowski, były senator, obecnie wicemarszałek województwa łódzkiego.

W powiecie rawskim najwięcej głosów otrzymał Grzegorz Wojciechowski, były senator, obecnie wicemarszałek województwa łódzkiego. (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

W powiatach skierniewickim i rawskim PiS zdeklasował konkurencję. Jedynie w mieście Skierniewice Koalicja Europejska w niedzielnych (26.05) wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskała lepszy wynik niż KW Prawo i Sprawiedliwość.

Najwięcej głosów skierniewiczan otrzymał Marek Belka (Koalicja Europejska) – 3 660. Drugi wynik uzyskał Witold Waszczykowski (PiS) – 3 577 głosów. Na trzecim miejscu uplasowała się Dorota Rutkowska – 2 553 głosy.

W Skierniewicach o zwycięstwie Koalicyjnego KW Koalicja Europejska zdecydowało… 90 głosów.  Na Koalicję Europejską skierniewiczanie oddali 7 636 głosów (41,75 proc.). Kandydaci KW PiS zebrali łącznie 7 546 głosów (41,26 proc.). Trzeci wynik uzyskał KW Wiosna Roberta Biedronia – 1 088 głosów (5,95 proc.).

Wyniki pozostałych komitetów: KWW Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy – 845 głosów (4,62 proc.), KWW Kukiz’15 – 770 głosów (4,21 proc.), Koalicyjny KW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – 403 głosy (2,20 proc.).

W

Rawie Mazowieckiej, w samym mieście, najwięcej głosów otrzymali kandydaci z listy PiS. Na prawie 10 000 głosów oddanych na ten komitet w powiecie, w Rawie zdobyli łącznie 3 264 (50,05 proc.). Na drugim miejscu znalazł się Koalicja Europejska – 2 287 głosów (35,07 proc.), a na trzecim KWW Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy – 295 głosów (4,52 proc.). Na KW Wiosna Roberta Biedronia rawianie oddali 289 głosów (4,43 proc.), na KWW Kukiz'15 – 250 głosów (3,83 proc.), a na Koalicyjny KW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – 137 głosów (2,10 proc.).

Grzegorz Wojciechowski na 4 645 głosów zdobytych w powiecie rawskim 1 318 uzyskał w Rawie Mazowieckiej. To dało mu drugi wynik w mieście. Na pierwszym miejscu znalazł się Marek Belka z 1 382 głosami. Trzeci wynik uzyskał Witold Waszczykowski – 969 głosów.

W powiecie rawskim najwięcej głosów otrzymał Grzegorz Wojciechowski, były senator, obecnie wicemarszałek województwa łódzkiego. Samorządowiec z Regnowa startował z piątego miejsca na liście KW PiS. Zagłosowało na niego 4 645 wyborców z powiatu rawskiego. Drugi wynik uzyskał Witold Waszczykowski („jedynka” na liście PiS w okręgu nr 6) – 2 611 głosów. Na trzecim miejscu znalazł się natomiast Marek Belka – pierwszy na liście Koalicji Europejskiej PO, PSL, SLD, .N, Zieloni – 2 127 głosów.

KW Prawo i Sprawiedliwość w powiecie rawskim zebrał 9 890 głosów (61,14 proc.). Co czwarty mieszkaniec powiatu zagłosował na Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska (3 914 głosów, 24,20 proc.). Na kandydatów KWW Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy oddano 915 głosów (5,66 proc.). Wyniki pozostałych komitetów: KWW Kukiz’15 – 572 głosy (3,54 proc.), KW Wiosna Roberta Biedronia – 553 głosy (3,42 proc.), Koalicyjny KW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – 331 głosów (2,05 proc.). Frekwencja wyborcza wyniosła 41,85 proc.

W powiecie skierniewickim, podobnie jak w powiecie rawskim wygrał KW PiS. Na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości oddano 8 986 głosów (68,68 proc.). Drugi wynik uzyskali kandydaci Koalicyjnego KW Koalicja Europejska – 2 371 głosów (18,12 proc.). Na trzeci miejscu uplasował się KWW Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy – 531 głosów (4,06 proc.). Wyniki pozostałych komitetów: KWW Kukiz’15 – 501 głosów (3,83 proc.), KW Wiosna Roberta Biedronia – 422 głosy (3,23 proc.), Koalicyjny KW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – 272 głosy (2,08 proc.).

Trzy najlepsze wyniki głosowania w powiecie skierniewickim uzyskali kandydaci KW PiS. Witold Waszczykowski uzyskał 3 463 głosy, Grzegorz Wojciechowski – 2 470 głosów, a Joanna Kopcińska – 1 804 głosy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 23

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 4
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 5
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

14Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~czytelnik 14 ponad rok temuocena: 50% 

  W Skierniewicach wygrali tak jak w Warszawie zwolennicy świeckiego miasta , prężnie rozwijającego się jak miasta w Europie Zachodniej . Ciekawe zatem czy w mieście Skierniewice dalej będzie rządził ks. Grzegorz Gołąb i jak do tej pory pojawiał się na sesjach rady miejskiej udzielając rad prezydentowi oraz radnym co mają robić a także jak i do kogo się modlić. Takie zjawisko jest i śmieszne i przykre a u radnych Warszawy niedopuszczalne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~eva 13 ponad rok temuocena: 58% 

  Brawo PIS !!! Widać ludzie doceniają to co wydarzyło się w ostatnich latach. Spadek bezrobocia z ponad 20 do ok 5%. Emerytury wzrost najniższych o 70 zł a nie jak za poprzedników o złotówkę i 80 groszy. Wzrost płac minimalnych do 14.75 za godz a nie jak za platfusów np ochroniarz zarabiał po 4 zł na godz O wsparciu rodzin 500 Plus i 13 emeryturze nawet nie wspomnę. Może i Skierniewice kiedyś zmądrzeją i docenią to co dzieje się na lepsze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~go 12 ponad rok temuocena: 56% 

  Tak,faktycznie pis jest super. Rozwalony system szkolnictwa, chaos w szkołach, drastycznie obniżony poziom nauczania, głupoty w książkach, zidiociała minister Zalewska... Do tego zniszczone szpitale, kolesie w spółkach państwowych. Jako jedyni w całej Unii opieramy swą gospodarkę energetyczną na węglu, godne to XIX wieku. Ale Kowalskiemu hajs się w kieszeni zgadza, więc jest świetnie. Szkoda tylko, że przeciętny Kowalski g.. wie i widzi tylko czubek własnego nosa.

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~majtek 11 ponad rok temuocena: 69% 

  psychole i tumany glosowaly na KE, taki mamy klimat

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kaz 10 ponad rok temuocena: 75% 

  W czasie kampanii wyborczej premier Morawiecki był w Łowiczu, w Skierniewicach już nie! Prezes JK także przestał odwiedzać nasze miasto. Dlaczego? Wyniki kolejnych wyborów to pokazały, kto w nim mieszka i jakie ma poglądy. Nie warto?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~czytelnik 9 ponad rok temuocena: 40% 

  Beton z komuchami postsowiecki kiedyś pęknie mimo że np. porobili sobie uprawnienia komornicze bez zawodowego przygotowania prawniczego ,udzielają się bardzo aktywnie w parafiach rzymskokatolickich albo stali się biznesmenami z prywatnym kapitałem bez kapitału. Socjalizm ma wrócić w nowej formie i ogarnie wiele krajów na świecie jak mówią wróżki wróżąc z kart i gwiazd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~kulfon1 8 ponad rok temuocena: 100% 

  Głosują za wyjściem z UE, a jednocześnie wyciągają ręce po dopłaty unijne dla rolnictwa? Dziwne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Artur 7 ponad rok temuocena: 33% 

  Gratulacje dla wszystkich którzy przyczynili się do takiego dobrego wyniku w mieście Prawa i Sprawiedliwości na jesień odzyskamy Skierniewice . Tylko tak dalej banery, spotkania festyny dla rodzin, działalność zarządu radnych sprawiło że PIS wyszedł z cienia. Gratulacje mamy dwóch wspaniałych posłów PIS pana Waszczykowskiego i panią Kopcińską. Z Koalicji Obywatelskiej mandat uzyskał pan Belka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~maciek 6 ponad rok temuocena: 78% 

  Kiedyś jeszcze ludzie przejrzą na oczy, ale wtedy kasa będzie pusta a nasze dzieci i wnuki będą płacić długi PISu. Ale co tam ważne że wybory do przodu, Grecja będzie kiedyś.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Polska 5 ponad rok temuocena: 33% 

  Pamiętaj ze Grześ tez naobiecywał rozdawnictwo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~czako 4 ponad rok temuocena: 70% 

  czako -i fajnie niedługo chlopki dostano po tyłku i odechce sie im pisu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~zebra 3 ponad rok temuocena: 63% 

  Wiosna Nasza i Jesień Nasza!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ben 2 ponad rok temuocena: 36% 

  Brawo PiS!!! Jesień też nasza!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~O_Zgrozo 1 ponad rok temuocena: 75% 

  A w samej Rawie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

wydarzenia

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na kolejną...

Nad Zalewem Zadębie w Skierniewicach odbędzie...

Rodzinny Poranek w Kinie: „Wielka przygoda...

Konferencja Frusto w Sadzie

Premiera spektaklu grupy teatralnej Com.pl.ex

Dyskusyjny Klub Filmowy: film dokumentalny "Cztery...

Finałowy koncert Festiwalu Muzyki Kameralnej i...

Skierniewiccy harcerze zapraszają na świętowanie...

Vinyl Market: pierwsza giełda płytowa w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA