4 czerwca 1989 roku: 30 lat temu w woj. skierniewickim (ZDJĘCIA)

(Fot. Sławomir Burzyński)

4 czerwca 1989 roku. We wtorek mija dokładnie 30 lat od tych wydarzeń. Na naszej stronie internetowej pokazujemy zdjęcia z lokali wyborczych w ówczesnym województwie skierniewickim, zanurzamy się w atmosferę tamtego dnia.

4 czerwca 1989 roku skierniewiczanie mieli zadecydować, czy czwórka kandydatów Komitetu Obywatelskiego z tego rejonu wygra wybory. Do senatu: Zbigniew Rokicki i Edward Pyziołek. Do sejmu: Anna Urbanowicz i Maciej Bednarkiewicz.

W Komitetach Obywatelskich najbardziej bali się sfałszowania wyników tych przełomowych wyborów, dlatego chcieli mieć swoich przedstawicieli we wszystkich komisjach wyborczych. Przed lokalami wyborczymi zainstalowały się punkty informacyjne, obwieszone hasłami Solidarności.

Jak mówi była działaczka pierwszej Solidarności, panowało powszechne przekonanie, że wygrają, ale nikt nie przypuszczał, że będzie to tak druzgocące zwycięstwo nad komuną.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 19

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS