Skierniewiczanom proponujemy czterdziestokilometrowy wypad do Nieborowa. Jeśli wybierzemy się w sobotę przed południem, po drodze możemy skorzystać z serwisu rowerowego w Bolimowie.
 

Urokliwy zespół pałacowy w Nieborowie trzeba zobaczyć, więc gdy tylko pogoda pozwoli, wyprowadzamy rowery i ruszmy w około 40-kilometrową trasę.

Kierujemy się ulicą Skłodowskiej do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, gdzie ścieżką rowerową wzdłuż drogi wojewódzkiej 705, mijając Ziemiary, docieramy do Bolimowa. Jeżeli jest to sobota przed południem, a rower skrzypi lub hamulce szwankują, możemy skorzystać ze sklepu oraz serwisu rowerowego K-Bike przy ulicy Sokołowskiej (w soboty czynny do godz. 14).

Gdyby natomiast ktoś zgłodniał, to jeszcze przed Bolimowem można skręcić ze ścieżki rowerowej w prawo i wpaść do Zaścianka Babiego Lata w Ziemiarach.

Chwilę odpoczywamy na bolimowskim rynku i drogą asfaltową  jedziemy przez Łasieczniki do Nieborowa. Zwiedzamy barokowy pałac, od 1774 do 1944 roku należący do rodziny Radziwiłłów. Niestety, nawet jeśli naszym celem są tylko rozległe pałacowe ogrody, rowery musimy zostawić przy bramie.

Powrót do Skierniewic przez las i boczną drogą do Dzierzgowa, a stamtąd do Bełchowa. Mijamy kościół i przez Sierakowice Lewej dojeżdżamy do Mokrej. Na skrzyżowaniu dróg przy białej kapliczce skręcamy w prawo, do przystanku kolejowego. Mijamy tory i jesteśmy w Mokrej Lewej, gdzie na skrzyżowaniu możemy skręcić w lewo do Skierniewic, lub ścieżką rowerową pojechać prosto na Maków. Na wysokości Zwierzyńca możemy skręcić w lewo w polną drogę, by przez las, a potem obok tak zwanego balatonu dojechać do ścieżki rowerowej biegnącej z Makowa do Skierniewic.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2371 sekundy