Zdzisław Hoffmann pokazowe zajęcia z młodzieżą prowadzi kilka razy w roku. We wtorek swoje doświadczenia przekazywał młodzieży ze szkoły w Lipcach.

Zdzisław Hoffmann pokazowe zajęcia z młodzieżą prowadzi kilka razy w roku. We wtorek swoje doświadczenia przekazywał młodzieży ze szkoły w Lipcach. (fot. Adam Michalski)

Wyjątkowe zajęcia wychowania fizycznego odbyły się we wtorek (4.06) w na boisku przy Szkole Podstawowej w Lipcach Reymontowskich. Lekcję dla uczniów klas IV-VI przeprowadził mistrz świata w trójskoku z Helsinek (1983) Zdzisław Hoffmann.

 

We wtorkowe przedpołudnie do Lipiec Reymontowskich przyjechały legendy polskiej lekkiej atletyki. Zdzisław Hoffmann to rekordzista Polski na otwartym stadionie w trójskoku. Jego wynik uzyskany w Madrycie w 1985 roku (17,53 m) do tej pory nie został pobity. W czasie swojej kariery czterokrotnie był mistrzem Polski na otwartym stadionie i pięciokrotnie w hali. Największy sukces odniósł w 1983 roku w Helsinkach, po nim został zwycięzcą Plebiscytu Przeglądu Sportowego. W 1980 wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Moskwie. Andrzej Sontag to brązowy medalista Mistrzostw Europy z Rzymu z 1974 roku, olimpijczyk z Montrealu. Jego rekord życiowy 16,96 m (1975 rok)) to 9. wynik w historii polskiej lekkiej atletyki.

Zajęcia poprzedziło przedstawienie gości, którego dokonał dyrektor szkoły Piotr Łaski, który wspomniał także o tym, że dziś wrogami zdrowego trybu życia i sportu są komputer i wszelkie jego akcesoria. Namawiał dzieci do uprawiania sportu i do podpatrywania mistrzów.

Do zajęć została wyselekcjonowana grupa uczniów z klas IV-VI, a duża część społeczności szkolnej zajęła miejsce na widowni. Zasiedli tam również, w towarzystwie Andrzeja Sontaga, wójt gminy Marek Sałek i dyrektor GOKSiR Tomasz Milewski.

– W młodym wieku, nie skupiajcie się na jednej dyscyplinie, starajcie się rozwijać w wielu dziedzinach sportu – apelował do młodzieży Zdzisław Hoffmann.

Wydaje się, że lekcja z mistrzami na długo pozostanie w pamięci młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Lipcach Reymontowskich.

Więcej o wydarzeniu w najnowszym (6.06) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3037 sekundy