Emilia Stencel z Rugby Club Skierniewice z certyfikatem Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej w kategorii debiut roku.

Emilia Stencel z Rugby Club Skierniewice z certyfikatem Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej w kategorii debiut roku. (fot. Rugby Cub)

Podczas III Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej stowarzyszenie Rugby Club Skierniewice otrzymało Certyfikat Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej w kategorii debiut roku. To wielkie wyróżnienie dla stowarzyszenia i miasta Skierniewice.

Do 3 kwietnia 2019 roku stowarzyszenia powstałe w 2018 roku mogły składać wnioski do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2019. Wnioskować można było w pięciu kategoriach: Debiut roku, Najlepszy pracodawca, Sukces rynkowy, Przedsięwzięcie PES sfinansowane ze środków zwrotnych EFS oraz Społecznie odpowiedzialny samorząd. – Złożyliśmy wniosek jako podmiot ekonomii społecznej, okazało się, że został on rozpatrzony pozytywnie – mówi Emilia Stencel.

Konkurs zorganizowały trzy podmioty: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw.

– Traktujemy to jako wyróżnienie dla miasta Skierniewice i debiut miejskiego klubu Rugby, który wyszedł na przeciw oczekiwaniom społecznym – mówi Emilia Stencel z Rugby Club.

Stowarzyszenie powstało w 2018 roku. Prowadzi zajęcia sportowe i promuje olimpijską odmiany rugby. Działa także społecznie biorąc udział w różnego rodzaju imprezach okolicznościowych, piknikach, a w 2019 zorganizuje obóz sportowy. Stowarzyszenie otrzymało wyróżnienie w postaci certyfikatu jako podmiot ekonomii społecznej. Klub nagrodzono za całokształt podejmowanych inicjatyw, ciągły rozwój i kształtowanie swojej jakości oraz dobrych wartości i ideałów, propagowanych wśród najmłodszych i nie tylko.

W kategorii Debiut Roku certyfikaty otrzymało 11 organizacji z całej Polski. W grupie znalazły się fundacje, spółdzielnie socjalne i stowarzyszenia. Skierniewice w ramach 5 kategorii konkursowych reprezentowane były jedynie przez Rugby Club.

Certyfikat to nie tylko prestiż. W edycji 2019 za zajęcie miejsca w przedziale 1-3 miejsca wyróżnieni otrzymywali pakiet wsparcia o wartości 10 000 zł (laureaci).

Nagrodą za przyznanie certyfikatu znaku jakości jest pakiet wsparcia o wartości 3 000 zł.

– Voucher na usługi szkoleniowo-doradcze musimy wykorzystać do końca 2019 roku. Pakiet planujemy przeznaczyć na dodatkowe zajęcia dla dzieci – mówi Emilia Stancel.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas III Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej, które odbyło się w dniach (5-6.06).

Klub rugby rośnie w siłę, przybywa chętnej młodzieży. Skierniewiczanie trenują i biorą udział w turniejach. Na początku czerwca młodzi rugbiści wzięli udział w Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

W sobotę (15.06) klub planuje oficjalne zakończenie sezonu i podsumowanie rozgrywek.

 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Spotkanie z Piotrem Nowakowskim: połączenie...

Test pływaków w stolicy, mistrzostwa łódzkiego...

Porażka młodzików Unii. Damian Kuligowski...

Święto żeńskiej koszykówki w Skierniewicach

Piątka wicemistrzem województwa w grach i...

Widok wiceliderem I ligi wojewódzkiej trampkarzy

AZS nadal bezkonkurencyjny w lidze U11

Sześć skierniewickich medali w pływackiej Lidze...

Ósemka zwycięstwem rozpoczęła finał strefy

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA