z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 czerwca 2019 | 13:30 komentarzy 14
W Skierniewicach brakuje wody. Prezydent powołał sztab kryzysowy

(fot. Joanna Młynarczyk)

Z powodu aż dwukrotnie większego w ostatnich dniach poboru wody w mieście, prezydent Krzysztof Jażdżyk powołał sztab kryzysowy. Miasto uruchamia specjalne punkty – hydranty, z których można będzie pobrać wodę. Przez cały też czas w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan można zgłaszać miejsca, do których wysyłane są ekipy rozwożące wodę beczkowozami. Prezydent apeluje też do mieszkańców o oszczędne gospodarowanie wodą.

Wysoka temperatura na dworze, a wraz z nią wzmożone podlewanie ogródków, basenów spowodowały, że w Skierniewicach zabrakło wody. Do listy problemów trzeba dopisać awarię trzech studni. Prezydent miasta na zwołanej w niedzielę rano (9.06) specjalnej konferencji z udziałem Tomasza Józefiaka - kierownika referatu zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Skierniewice, Jacka Pełki - prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan oraz Marcina Szmajdy - zastępcy dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, poinformował o decyzjach które mają spowodować, że w ciągu całego dnia mieszkańcy będą mieli dostęp do wody.

– Najważniejsze są sprawy socjalno-bytowe, dlatego podjęliśmy pewne działania, aby wody nie brakło nikomu w ciągu dnia – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk. – I tak w porze nocnej woda całkowicie była wyłączona, co pozwoliło nieco zasilić zbiorniki. W najbliższym czasie, w okresie nocnym, w godz. 23 do ok. 4 rano, również będziemy zakręcać wszystkie zbiorniki, by w dzień woda była dostępna dla wszystkich. Ponadto, aż do momentu gdy sytuacja się zmieni, zamknięty został basen w Skierniewicach. Będziemy także prosić niektóre zakłady, żeby ograniczyły pobór miejskiej wody a korzystały ze swoich dostępów. Ponadto uruchomimy w mieście kilka punktów – hydrantów, z których można będzie pobrać wodę. W ciągu kilku najbliższych godzin taka mapa zostanie udostępniona m. in. na portalu Facebook. Cały czas w spółce Wod-Kan można zgłaszać miejsca, w których brak wody, kilka ekip będzie rozwozić ją beczkowozami po mieście, np. do osób starszych, samotnych – informuje prezydent.

Zwrócił się też z apelem do mieszkańców.

– Apeluję do wszystkich mieszkańców, aby powstrzymali się z podlewaniem ogródków, trawników, napełnianiem basenów, myciem samochodów i innych rzeczy, które nie są pierwszej potrzeby.

Specjalne numery telefonów, pod którymi można zgłaszać zapotrzebowanie na wodę:
530 104 155,  727 600 990,  609 122 177

Obecnie 8 miejskich studni łącznie oddaje 400 metrów sześciennych wody na godzinę. Do końca lipca ma zostać oddana do użytku 9 studnia, która sama będzie oddawać aż 200 metrów sześciennych wody na godzinę. W sytuacji obecnej zbawienny byłby deszcz, który mógłby wpłynąć na zmniejszenie zapotrzebowania na wodę.

Więcej, w czwartek, 13 czerwca, w papierowym wydaniu "Głosu". W nim m.in. czy sprawą zajmie się UOKiK i czy będzie korekta rachunków. 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 16

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 7
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

4Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~zola 4 ponad rok temu

  Panie Prezydencie dał Pan pracę w DPS nijakiemu Staniszewskiemu a on nawet nie głosował na Pana . Bylem w komisji tam gdzie powinien głosować Staniszewski i ani on ani jego Pani nie byli na głosowaniu . To się nazywa zapłata za dobre co Pan zrobił dla niego wywalić na zbity łeb bo knują już swoją partię zakładać z Sękiem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~mnb 3 ponad rok temuocena: 100% 

  I bardzo dobrze. Czas prezydenta się kończy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~matera 2 ponad rok temu

  Prezydent Skierniewic powinien się obejrzeć bo niektórzy mu bardzo służą a za plecami robią układankę na następne wybory . Mowa o Sękalskiego i Staniszewskiego odnawiają działalność PdS i znów się obaj oficjalnie pokazują . Sękalski wcześniej był nie widoczny ,a teraz oficjalnie pokazuje sie w Klubie Seniora , który kobieta utworzyła na ich potrzeby , a teraz ją wysadzili bo się nie godziła na dalsze wykorzystywanie .Często tam przebywają chcą sobie zdobyć zaufanie . Panie Prezydencie za 4 lata będzie konkuręcja w postaci PdS Pan zniszczy to puki czas bo będzie żle.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~cel 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Za cztery lata to prezydenta już dawno nie będzie. Wprowadzą komisarza z powodu zadłużenia miasta!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~zola 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Tak masz rację trzeba tego Pełkę pożegnać on się nie nadaje. Bardzo dumny że jest prezesem WOD-KAN i co z tego jak nie potrafi zaradzić a teraz kolesiostwo wychodzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~swój -1 ponad rok temuocena: 100% 

  sztab kryzysowy to należy powołać w ratuszu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ZAINTERESOWANY -2 ponad rok temuocena: 100% 

  Super, XXI wiek, Europa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~wall -3 ponad rok temu

  Badania wody wodociągowej wykonane przez PSSE są przekazane do wiadomości publicznej z dnia 18.01.2019 i 20.03.2019 . Nie ma aktualnych , przynajmniej z maja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Iwona -4 ponad rok temuocena: 67% 

  Co się dzieje w tym mieście panie prezydencie miał być żłobek, przedszkole nie będzie prezydent rezygnuje z dotacji 8 milinów od marszałka, podobno ma inny plan miała być klinika nie ma, miał być czysty Zalew ani słychu o tym czy będzie czysta woda pewnie jak co roku będzie zakaz kąpieli, miał być wiadukt nad torami, obwodnica, pięknie zagospodarowany teren po poligonie, nowe zakłady pracy i tak dalej co zostało z tego sami sobie odpowiedzmy alej za to dług miasta mamy znaczny i cały czas rośnie a do tego brak wody w całym mieście co nas jeszcze czeka .................

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zimer -5 ponad rok temuocena: 100% 

  Ten pelka to sie zna na tej robocie jak wilk na gwiazdach..a monitoring to powinno mu sie zainstalowac w jego gabinecie.i zeby sam sie podgladal.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ja -6 ponad rok temuocena: 88% 

  To jażdzyk ulokował tego pałkę na prezesa wod-kanu bo to jego kolega z dawnego zakładu pracy ZIPO w Skierniewicach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ddd -7 ponad rok temuocena: 100% 

  Peezez WOD KAN do dymiscji jak nie moze poradzic sobie z zaistaniala sytuacje a gdzie aearyjne zasilanie z Makowa czy innego ujecia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~zorro -8 ponad rok temuocena: 100% 

  trzy studnie w remoncie zapomnieli dodać, że w permanentnym. Specjaliści dawno ostrzegali, że takie będą skutki zaniedbań, ale specjaliści już nie pracują. Parafrazując słowa pana prezesa: Sytuacja się poprawi, gdy spadnie deszcz.- Taki mamy klimat.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jak to jest -9 ponad rok temuocena: 100% 

  Ręce opadają trochę przygrzalo i już nie ma wody w XXI wieku. Kpina i żenua. Nadmieniam że już wkrótce będzie bardzo mocno grzałka idzie fala upałów. Jeśli prezydent nie rozwiąże w szybkim czasie problemu strzeli sobie w kolano i raczej nie będzie wybrany na kolejną turę. Ludzie są mega wściekli jeśli chodzi o sytuację z wodą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

Klasyk i Zespół Szkół nr 3 to najlepsze szkoły...

Dziergają szalik dla WOŚP!

Wraki znikają powoli. Są zagrożeniem nie tylko...

NOWE OKOLICZNOŚCI! Potrąciła nastolatkę...

Kapelmistrz – zajęcie dla pracowitych

Pałacyk w Białej Rawskiej 33 lata temu [ZDJĘCIA]

Piesza potrącona na oznakowanym przejściu...

Słabej jakości powietrze! Tymczasem to nie jest...

Poszła na spacer nad zalew. Została ugryziona

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA