Uczestnicy mistrzostw w najmłodszych kategoriach na pamiątkowym zdjęciu.

Uczestnicy mistrzostw w najmłodszych kategoriach na pamiątkowym zdjęciu. (fot. Adam Michalski)

Blisko 20 zawodników wzięło udział w sobotnich (8.06) Mistrzostwach Skierniewic w Tenisie Ziemnym. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych. – W Skierniewicach tenis na pewno rozwijałby się lepiej, gdybyśmy mięli do dyspozycji całoroczną bazę – mówi Łukasz Zagibajło, trener i tata zdolnego 9-latka Jasia.

Organizatorami sobotnich mistrzostw byli Skierniewickie Towarzystwo Tenisowe "Uzar" oraz OSiR Skierniewice. Jako pierwsi do zmagań przystąpili najmłodsi w kategorii do lat 8. Jak na turnieje tenisowe organizowane w województwie łódzkim frekwencja naprawdę była wysoka. Zagrało 12 zawodników i zawodniczek, a najlepsza okazała się jedna z trzech grających sióstr Wasiak, Karolina. W finale zawodniczka z Białej Rawskiej pokonała Tobiasza Grędę (STT), 3. pozycję zajęła siostra zwyciężczyni Weronika oraz Zosia Kluszek (STT).

W grupie do lat 12 zagrało 4 zawodników, a wśród nich 9-letni Jan Zagibajło. Wygrała Gabriela Wasiak, 2. miejsce zajął Jasiek, a 3. Natalia Cieślak (STT). W grupie do lat 16 najlepszy okazał się Franciszek Śliwa (STT).

Sezon tenisowy na kortach ziemnych rozpoczał się w maju, do października z bazą nie powinno być problemu. Trenujący w mieście mają do dyspozycji 4 korty przy ulicy Pomologicznej. Problemy pojawią się jesienią i będą trwały pół roku. – Znam wiele osób, które wożą swoje dzieci na treningi chociażby do Żyrardowa. Nie dlatego, że tu nie ma dobrych trenerów. Powodem jest baza. Tam mają zapewniony całoroczny program tenisowy, u nas nie ma takiej możliwości – mówi Łukasza Zagibajło trener i tata Jasia. – Jeżeli dziecko ma chęć, a rodzice są w stanie pomóc, by spróbować sił w profesjonalnym tenisie, w Skierniewicach nie ma szansy na dobry start – dodaje.

Od lat w Skierniewicach o tenisowej infrastrukturze, która umożliwiłaby całoroczne szkolenie, padają wyłącznie zapowiedzi. A szkoda, bo nie brakuje w mieście zdolnej młodzieży, która niestety swoich szans na rozwój szuka poza miastem.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Test pływaków w stolicy, mistrzostwa łódzkiego...

Porażka młodzików Unii. Damian Kuligowski...

Święto żeńskiej koszykówki w Skierniewicach

Piątka wicemistrzem województwa w grach i...

Widok wiceliderem I ligi wojewódzkiej trampkarzy

AZS nadal bezkonkurencyjny w lidze U11

Sześć skierniewickich medali w pływackiej Lidze...

Ósemka zwycięstwem rozpoczęła finał strefy

Otarł się o śmierć, dziś zachęca do...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA