z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 czerwca 2019 | 09:47 komentarzy 6
Mieszkańcy protestują, bo wójt chce zbudować nowy urząd

(fot. Beata Pierzchała)

Późnym popołudniem na placu, gdzie planowana jest budowa nowej siedziby urzędu, zebrała się kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców gminy Maków. Te około 30-40 osób to, jak twierdzą organizatorzy spotkania, tylko przedstawicielstwo znacznie większej grupy niezadowolonych z decyzji wójta. Inni nie przyjdą, bo się boją – twierdzą niektórzy.

Wśród zebranych jest kilkoro radnych obecnej i poprzednich kadencji. To oni wyszli z inicjatywą tego spotkania, żeby w szerszym gronie pokazać, że nie zgadzają się na wydanie 4 milionów złotych na nowy budynek urzędu.

– Chcemy dać jasny sygnał, że nie wszyscy są zadowoleni z pomysłu wybudowania nowego urzędu – mówi radny Robert Maciejak. – Dlatego zebraliśmy się tutaj, żeby o tym porozmawiać. Pan wójt twierdzi, że jesteśmy w mniejszości, dlatego chcemy pokazać, że wcale tak nie jest.

Mieszkańcy z rozgoryczeniem przypominają, że wójt Jerzy Stankiewicz podczas kampanii wyborczej nie wspomniał nawet o nowym urzędzie, a obietnice były zupełnie inne.

– Mówił nam, że będzie drogi budował, chodniki, oświetlenie uliczne, a teraz co? Nowy urząd? Oszukał nas – mówi wzburzona kobieta.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy" już w środę, 19 czerwca. 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Makowiak 3 ponad rok temuocena: 0% 

  Jasne lepiej było wybrać trepa co całe życie jak pasożyt żył i żyje z podatków, albo inżyniera co ma taki poziom po uczelni częstochowskiej że całe życie na państwowych posadach kwiatki w Warszawie podlewa a dziś jako mechanik z nadania PiSu zarządza krowami i świniami w Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa . Urząd który jest nie spełnia wymogów Prawa Budowlanego - nierówne schody, to zagraża życiu i zdrowiu NAS mieszkańców a także wójtowi bo jak ktoś z nich spadnie to on będzie odpowiadał .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~widzisz to Panie i nie grzmisz 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Panie Makowiak. Jesteś Pan tak nierozgarniety jak to wygląda czy tyko Pan udajesz? Jak wójt wystawi sobie kolejny pałac za nasze pieniądze to do starego urzędu sprowadzi stowarzyszenia, posterunek policji i tp. To dla urzędasów to jest smród myszy i "wymogi prawa budowlanego" a dla innych ludzi budynek będzie się nadawał? Oto równość godna pochwały.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Robert 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Ładnie musisz być sfrustrowany pisząc i chowając się za bezimiennym nickiem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Jeśli chce się remontować albo stawiać nową gminę ( budynek ) skoro Hali jeszcze nie ukończył. A z nowym budynkiem będzie jak z Halą zacznie budować zostawi i odejdzie. Wypadało by najpierw skończyć to co jest zaczęte a nie gospodarować pieniędzmi z Hali jakie zostały. Szkoda słów... na tą politykę co prowadzi. Już dawno na emeryturze powinien być.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec gminy -1 ponad rok temuocena: 0% 

  Widać że nie są w mniejszości 30-40 osób to większa część mieszkańców gminy. Radni mają parcie na szkło, ale co pozostało jak się wybory przegrało dwa razy z rzędu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Albert -2 ponad rok temuocena: 100% 

  Jest nas zdecydowanie więcej, ja nawet nie wiedziałem, że jakiś protest w tej sprawie będzie. Skoro gmina gmina planowała nowy budynek, to po co remontowali stary, przecież to są nasze pieniądze. Zdecydowanie bardziej wolałbym nową drogę ze ścieżką rowerową Maków-Łyszkowice od budynku dla nowych urzędasów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Projekt "Połącz Kropki" - twórcza integracja w...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Prawie półtora miliona dla szkoły. Skorzystają...

DKF "Eroica" po raz kolejny łączy filmowe siły z...

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Pierwsza komunia w Białyninie

Pierwsza komunia w Jeżowie

Pierwsza komunia w Godzianowie

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA