z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 czerwca 2019 | 09:47 komentarzy 6

(fot. Beata Pierzchała)

Późnym popołudniem na placu, gdzie planowana jest budowa nowej siedziby urzędu, zebrała się kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców gminy Maków. Te około 30-40 osób to, jak twierdzą organizatorzy spotkania, tylko przedstawicielstwo znacznie większej grupy niezadowolonych z decyzji wójta. Inni nie przyjdą, bo się boją – twierdzą niektórzy.

Wśród zebranych jest kilkoro radnych obecnej i poprzednich kadencji. To oni wyszli z inicjatywą tego spotkania, żeby w szerszym gronie pokazać, że nie zgadzają się na wydanie 4 milionów złotych na nowy budynek urzędu.

– Chcemy dać jasny sygnał, że nie wszyscy są zadowoleni z pomysłu wybudowania nowego urzędu – mówi radny Robert Maciejak. – Dlatego zebraliśmy się tutaj, żeby o tym porozmawiać. Pan wójt twierdzi, że jesteśmy w mniejszości, dlatego chcemy pokazać, że wcale tak nie jest.

Mieszkańcy z rozgoryczeniem przypominają, że wójt Jerzy Stankiewicz podczas kampanii wyborczej nie wspomniał nawet o nowym urzędzie, a obietnice były zupełnie inne.

– Mówił nam, że będzie drogi budował, chodniki, oświetlenie uliczne, a teraz co? Nowy urząd? Oszukał nas – mówi wzburzona kobieta.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy" już w środę, 19 czerwca. 

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 11

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Makowiak 3 ponad rok temuocena: 0% 

  Jasne lepiej było wybrać trepa co całe życie jak pasożyt żył i żyje z podatków, albo inżyniera co ma taki poziom po uczelni częstochowskiej że całe życie na państwowych posadach kwiatki w Warszawie podlewa a dziś jako mechanik z nadania PiSu zarządza krowami i świniami w Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa . Urząd który jest nie spełnia wymogów Prawa Budowlanego - nierówne schody, to zagraża życiu i zdrowiu NAS mieszkańców a także wójtowi bo jak ktoś z nich spadnie to on będzie odpowiadał .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~widzisz to Panie i nie grzmisz 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Panie Makowiak. Jesteś Pan tak nierozgarniety jak to wygląda czy tyko Pan udajesz? Jak wójt wystawi sobie kolejny pałac za nasze pieniądze to do starego urzędu sprowadzi stowarzyszenia, posterunek policji i tp. To dla urzędasów to jest smród myszy i "wymogi prawa budowlanego" a dla innych ludzi budynek będzie się nadawał? Oto równość godna pochwały.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Robert 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Ładnie musisz być sfrustrowany pisząc i chowając się za bezimiennym nickiem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Jeśli chce się remontować albo stawiać nową gminę ( budynek ) skoro Hali jeszcze nie ukończył. A z nowym budynkiem będzie jak z Halą zacznie budować zostawi i odejdzie. Wypadało by najpierw skończyć to co jest zaczęte a nie gospodarować pieniędzmi z Hali jakie zostały. Szkoda słów... na tą politykę co prowadzi. Już dawno na emeryturze powinien być.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec gminy -1 ponad rok temuocena: 0% 

  Widać że nie są w mniejszości 30-40 osób to większa część mieszkańców gminy. Radni mają parcie na szkło, ale co pozostało jak się wybory przegrało dwa razy z rzędu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Albert -2 ponad rok temuocena: 100% 

  Jest nas zdecydowanie więcej, ja nawet nie wiedziałem, że jakiś protest w tej sprawie będzie. Skoro gmina gmina planowała nowy budynek, to po co remontowali stary, przecież to są nasze pieniądze. Zdecydowanie bardziej wolałbym nową drogę ze ścieżką rowerową Maków-Łyszkowice od budynku dla nowych urzędasów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2051 sekundy