Reprezentacja Skierniewic w finale krajowym 2019 zdobyła 3 medale. W historii imprezy aż 90.

Reprezentacja Skierniewic w finale krajowym 2019 zdobyła 3 medale. W historii imprezy aż 90. (fot. Adam Michalski)

Pierwsze medale finału krajowego zdobyli w 1997, ostatnie w czerwcu 2019 roku. Przy okazji jubileuszowej 25. ogólnopolskiej edycji Czwartków Lekkoatletycznych zaglądamy w przeszłość. Reprezentacja Skierniewic w finałach krajowych zdobyła łącznie 90 medali.

− Historia naszych startów w finałach krajowych nauczyła mnie jednej rzeczy. Nigdy nie prognozować wyników − mówi Ewa Milczarek, związana ze skierniewickimi Czwartkami od 23 lat. − Chcę podkreślić, że startująca w cyklu młodzież to nie są ukształtowani sportowcy, to uczniowie, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie − dodaje. − Niejednokrotnie byliśmy przekonani, że mamy potencjalnych medalistów finałów, a okazywało się, że dzieci przepadały na etapie eliminacji. Finały to inne zawody. Tłumy na trybunach, na stadionie, wokół, zupełnie inna atmosfera, niż podczas naszych kameralnych startów przy ulicy Tetmajera, a wcześniej przy Pomologicznej − zauważa.

Od 1997 roku czwartkowicze ze Skierniewic wywalczyli 90 medali finałów krajowych.

Trzy lata z rzędu medale zdobywali: Jakub Doruchowski (skok wzwyż, 1999-2001), Iwona Myczka (p. palantowa, 2001-2003), Kacper Gos (

300 metrów, 2012-1014) i Anna Kłosińska (w dal, 2015-2017).

Z ciekawostek. Dwa lata z rzędu (2005-2006) na dystansie 1000 metrów medale finału krajowego zdobył znany z występów w Unii Skierniewice Patryk Pomianowski. W 1999 roku brąz finału krajowego Czwartków w skoku wzwyż zdobył obecny prezes MLKS Widok Skierniewice Piotr Mularczyk.

Wszystko rozpoczęło się w 1997 roku na żużlowej bieżni przy ulicy Pomologicznej. Startujący wówczas pamiętali czarne kolana i ręce. Poza konkurencjami rozgrywanymi dziś, czwartkowicze startowali także w skoku wzwyż. − Wtedy idąc po mieście łatwo było rozpoznać nasze dzieciaki z czarnymi kolanami i dłońmi usmarowanymi żużlem − wspomina Ewa Milczarek. W edycjach rozgrywanych na starej bieżni niejednokrotnie frekwencja sięgała około 500 uczestników. Gościli lekkoatleci z Łowicza, Domianiewic, Humina, Kęszyc, Bolimowa, Radziejowic, czy Sochaczewa.

Przez lata impreza ewoluowała. Gdy powstało (rok 2006) boisko przyszkolne na osiedlu Widok, z tartanową nawierzchnią Czwartki zmieniły swoją lokalizację.

Do lektury materiału dotyczącego skierniewickiej historii Czwartków Lekkoatletycznych zapraszamy już w czwartek. Cały materiał w wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy" z 11 lipca.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Młodzicy UKS Nawa w konfrontacji z najlepszymi w...

Pływackie medale w Żyrardowie

Otwarte Mistrzostwa Skierneiwic w tenisie ziemnym

Ignacy Andrzejczak i Jan Gołębiowski zadebiutują...

Ósemka najlepsza w Basketball Prague Games 2024

To już 25 lat aqua aerobiku w Skierniewicach

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Unia z pucharem wojewódzkim!

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA