Ze środków pochodzących z Programu KLUB, UKS Vis Skierniewice sfinansował w minionych latach zakup sprzęty, między innymi lekkich oszczepów.

Ze środków pochodzących z Programu KLUB, UKS Vis Skierniewice sfinansował w minionych latach zakup sprzęty, między innymi lekkich oszczepów. (fot. Adam Michalski)

Przed rokiem cztery kluby z miasta i trzy z powiatu skierniewickiego otrzymały wsparcie finansowe w ramach rządowego Programu KLUB. W 2019 rządowe wsparcie trafi na konta pięciu stowarzyszeń z miasta i czterech z terenu powiatu.

– Niestety nie ma szansy na odwołania, czy reklamacje co do decyzji ministerstwa – mówi Jolanta Barska z UKS Vis. Klub ze względów na błąd w minionym roku wsparcia nie otrzymał, w tym już tak. Poza UKS Vis, ze wsparcia skorzystają kluby miejskie: AZS PWSZ Skierniewice, Skierniewicki Klub Karate Kyokushinkai, Skier-Vis Skierniewice, Skierniewickie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej oraz kluby z powiatu: Rawka Bolimów, Olympic Słupia, Macovia Maków, czy Jutrzenka Drzewce. Rozstrzygnięcie naboru poznaliśmy w minionym tygodniu.

Program nie przewiduje odwołań, ani korekt. Ale jest szansa, że kolejne kluby także otrzymają wsparcie. To zależy od tego, czy zostanie zwiększona pula przeznaczona na program. W kolejce po środki czekają między innymi MKS Ósemka Skierniewice, czy UKS Nawa Skierniewice.

Z przyczyn formalnych zostały odrzucone wnioski takich klubów jak: Miedniewiczanka Miedniewice, Pogoń Godzianów, Muskador Wola Pękoszewska, Juvenia Wysokienice, Sierakowianka Sierakowice, UKS Maków,

– W minionych latach, dzięki dodatkowemu wsparciu mogliśmy zakupić na potrzeby klubu stroje sportowe, czy sprzęt. W tym roku planujemy zakup kul, oszczepów, płotków, strojów startowych – podkreśla Jolanta Barska z UKS Vis.

Przed rokiem po raz pierwszy o wsparcie z programu starał się klub Skier-Vis Skierniewice, nie udało się. W tym roku, już się powiodło. – Przy naszej obniżonej w 2018 roku dotacji, każda dodatkowa kwota jest na wagę złota – mówi Marek Leśniewicz.

Pozytywnie rozpatrzono także wnioski AZS PWSZ Skierniewice, Skierniewickiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej, Skierniewickiego Klubu Karate Kyokushinkai

Po raz czwarty z rządowych środków skorzystają: Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej i Skierniewicki Klub Karate Kyokushinkai.

– Dla nas każdy grosz się liczy, także cieszymy się z 15 000 złotych, które wspomogą nasz budżet – mówi Przemysław Matuszewski.

W 2019 roku ze wsparcia skorzystają także kluby piłkarskie z terenu powiatu: Macovia Maków, Rawka Bolimów, Olympic Słupia, czy Jutrzenka Drzewce. – Macovia po raz trzeci skorzysta ze środków w ramach programu KLUB, to dla nas duże wsparcie, z gminy otrzymujemy dotację w wysokości 60 tys. – mówi Adam Gasiński, prezes Macovii.

Więcej o Programie KLUB w najnowszym (11.07) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Młodzicy UKS Nawa w konfrontacji z najlepszymi w...

Pływackie medale w Żyrardowie

Otwarte Mistrzostwa Skierneiwic w tenisie ziemnym

Ignacy Andrzejczak i Jan Gołębiowski zadebiutują...

Ósemka najlepsza w Basketball Prague Games 2024

To już 25 lat aqua aerobiku w Skierniewicach

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Unia z pucharem wojewódzkim!

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA