Co czwarty uczeń oblał maturę

Co czwarty absolwent w powiecie oblał maturę. Fatalnym statystykom wymyka się tylko LO im. Szarych Szeregów w Mszczonowie i żyrardowski „Czerwoniak”

W mszczonowskim LO im. Szarych Szeregów 100% tegorocznych maturzystów (w liczbie 25) otrzymało świadectwa dojrzałości, w LO im. Stefana Żeromskiego „Czerwoniaku” egzaminy maturalne zdało pomyślnie 139 spośród 150, którzy przystąpili do egzaminu (92%). Prawo do poprawki ma 8 uczniów, 3 może przystąpić do egzaminu za rok. W sumie jednak statystyki zdanych matur porażają, bo zdało ją w powiecie (z wyłączeniem LO im. S. Żeromskiego) zaledwie nieco ponad 70% uczniów.

Z wysokich wyników może się też cieszyć mszczonowskie technikum, gdzie 87% uczniów zdało maturę, a także LO w Puszczy Mariańskiej – 84% oraz LO Szkoła Mistrzostwa Sportowego – 83,5%. Najsłabiej egzamin maturalny poszedł w Zespole Szkół nr 2, gdzie spośród 16 uczniów z LO i technikum egzamin zdało zaledwie kilkoro uczniów.

Niższe niż dotychczasowe wyniki zdanych pomyślnie matur, to wynik kilku czynników.

Tam gdzie trwał strajk, kwalifikacji uczniów dokonywali nie nauczyciele, ale dyrektorzy, dlatego do matury zostali dopuszczeni uczniowie, którzy nie powinni byli w ogóle przystępować do tego egzaminu. Stąd wysoki odsetek niezdanych matur– tłumaczą dyrektorzy.

Na sierpniową sesję poprawkową może jeszcze liczyć 19% maturzystów z powiatu żyrardowskiego, poza Czerwoniakiem, gdzie poprawkę ma 6% uczniów.

W Czerwoniaku, aż 40 egzaminów zostało zdanych na 100%, 147 egzaminów z wynikami 90-99%.

W całej Polsce matury zdało 78,4 proc. uczniów liceów i techników. Matury nie zdało 7,3% uczniów, a 14,3% ma prawo do poprawki w sierpniu, czyli nie zdali tylko jednego egzaminu. Na Mazowszu natomiast egzamin zdało 83% abiturientów.

Wyniki matur sesji majowej.

LO w Mszczonowie – (25 uczniów przystąpiło do egzaminów) – 100 %(zdało egzamin)

LO im. Stefana Żeromskiego – (150) – 92%

Zespół Szkół w Mszczonowie (technikum) – (54) – 87%

LO w Puszczy Mariańskiej – (49) – 84%

LO Szkoła Mistrzostwa Sportowego – (6) – 83,5%

ZS nr 3 w Wiskitkach (technikum) – (41) – 68,5%

ZS nr 1 w Żyrardowie (technikum) – (19) – 53%

ZS nr 3 w Wiskitkach (liceum) – (28) – 46,5%

ZS nr 2 w Żyrardowie (liceum) – (8) – 37,5%

ZS nr 2 w Żyrardowie (technikum) – (8) – 12,5%

Średnia krajowa wyniosła 78,4%, w liceach 86,3%, w technikach 70,5%. Średnia dla szkół prowadzonych przez powiat (poza LO im Stefana Żeromskiego) wyniosła 72,6 % (przystąpiło 238, maturę zdało 173 uczniów) – licea 75%, technika 70,5%.

Anna Wrzesień

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Jacek 1 ponad rok temu

  Mszczonów nie dopuszcza do matury sporo uczniów dlatego tak wysoka zdzwalnosc. Prosta zasada dopuszczamy tylko tych czworkowych, resztę usadzamy z jednego przedmiotu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~eva 0 ponad rok temuocena: 100% 

  do peepo - kwestia pracy działa w dwie strony - ja mogę iść do szkoły. Zarobię więcej za mniej pracy. Niestety nie mam kwitów na nauczyciela. Ale tych poszkodowanych nauczycieli zapraszam do swojej pracy. System czterobrygadowy 40 a nie 18 godzin tygodniowo. praca na stojaka 8 godzin dzień lub noc również soboty i niedziele - jakieś 2500- do czasami 3000 tys do reki. Wakacje tez pracujemy - chętnych do pracy potrzebują od ręki - zapraszam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~gość -1 ponad rok temuocena: 100% 

  Miarą pracy nauczyciela są osiągnięcia uczniów. Zarobki innych grup zawodowych też są żenujące. Jeśli zarobki w oświacie są takie złe to się zmieńcie pracę. Nauczycielem, pedagogiem jest się z powołania a nie dla kasy. Pedagog-wychowawca

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Edit -2 ponad rok temuocena: 67% 

  Wytlamaczcie więc proszę, dlaczego ci pseudonauczyciele pracują w tym zawodzie? Przecież nauczyciele od zawsze słabo zarabiali... Dlaczego nie wybrali biznesu tylko wyżywają się na uczniach w najważniejszym dla nich etapie nauki, podczas przygotowania do egzaminów maturalnych... (?) obawiam się, że prawdopodobnie z takim podejściem, poziomem etyki i inteligencji na rynku pracy raczej by sobie nie poradzili...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~eva -3 ponad rok temuocena: 75% 

  ile na tych wynikach zaważył strajk nauczycieli którzy zamiast pomóc w ostatnich przygotowaniach budzili stres i nerwy że może do egzaminu w ogóle nie dojść. Dla tych słabszych może to było zbyt wiele. Czy dziś ci sami nauczyciele nie maja sobie coś do zarzucenia? Za słabo uczyli czy zbyt mocno dbali o własne interesy. Uczeń jak uczeń za rok będzie następny jak kolejna śróbka. tyle że to jest człowiek albo przez nauczyciela niedouczony albo może przez nauczyciela zmarnowany. takie czasy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Peepo -4 ponad rok temuocena: 17% 

  Jak będziesz pani Evciu zapierdzielać za takie mizerne pieniądze to zapraszamy do systemu oświaty. Osoba która nie ma o tym zielonego pojęcia powinna milczeć, a nie wyciągać wnioski wyłącznie biorąc pod uwagę perspektywę jednej strony (Y)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

społeczeństwo

Pierwszy ślub w plenerze w historii jeżowskiego...

Inwestowali w kapitał ludzki

Wyjątkowy Dzień Dziecka w Woli Makowskiej

Pięć lat młodsza od Niepodległej

BAJM gwiazdą na święcie Reymonta

Aktywność seniorów jest imponująca

Pieniądze, czy prezent. Podpowiadamy, jaki prezent...

Unia zaprasza do loży sponsorów

Powyborcza układanka w Skierniewicach. Są...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA