Policja zmienia taktykę w poszukiwaniach pięcioletniego Dawida

(fot. screen/KSP w Warszawie)

Mija piąta doba poszukiwań chłopca z Grodziska Mazowieckiego. Mundurowi podkreślają, że to największe poszukiwania w historii polskiej policji. Przeczesano ponad 4,5 tys. hektarów. Policja zmienia taktykę, wstrzymano poszukiwania. Nawet dwa dni może potrwać szczegółowa analiza wszystkich zebranych informacji.

Mimo intensywnych poszukiwań chłopca nie znaleziono. W przeszukany terenu przy A2 uczestniczyła nie tylko policja i straż wysłano też Wojska Obrony Terytorialnej. Spontanicznie przyłączyli się mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego.

Poszukiwania Dawida Żukowskiego rozpoczęły się w środę o północy. O godz. 17-tej pięciolatek został zabrany przez ojca. Kilka godzin później odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg. Wcześniej wysłał do matki chłopca smsa: – Już nigdy nie zobaczysz syna.

Policja zmienia taktykę w poszukiwaniach. Wstrzymali przeczesywanie terenu, a analizują zebrany materiał.
 

Apeluje jednocześnie o wszelkie informacje, które pomogą odnaleźć chłopca.

Komenda Stołeczna Policji opublikowała zdjęcia Dawida, jaki i jego ojca. Dalej czekają na informacje, które mogą przybliżyć do rozwiązania sprawy. W środę mężczyzna miał czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe wsuwane buty i koszulę polo z jasnym kołnierzykiem. Chłopiec nosił szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie dżinsy i niebieskie trampki z logo Zygzaka McQueena - czerwonej wyścigówki z bajki „Auta”. Logo z tym samym bohaterem jest też na zasłonie przeciwsłonecznej na jednej z szyb samochodu.

Głos zabrał również burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński.

– Od kilku dni głęboko porusza nas wszystkich ogromna, rodzinna tragedia małego Dawidka. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym, co się stało i dokładamy wszelkich starań, by Dawid się odnalazł. Głęboko wierzymy, że wciąż jest to możliwe. Chciałem bardzo gorąco podziękować wszystkim mieszkańcom za niezwykłe zaangażowanie w poszukiwania. Nie znajduję też słów, które mogą wyrazić w pełni uznanie i szacunek dla służb zaangażowanych w te działania. W imieniu własnym i wszystkich moich współpracowników wyrażam ogromne wsparcie dla rodziny Dawidka i zapewniam o naszej pomocy. Mamy wciąż ogromną nadzieję na rychłe odnalezienie Dawida.
czytamy w komunikacie na stronie internetowej Grodziska Mazowieckiego

Wszelkie zgłoszenia na temat zaginionego Dawida, nawet anonimowe, można przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Nawadnianie kropelkowe w ogrodzie

Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa

Regionalne Centrum Bioróżnorodności to kapsuła...

Ten owoc ma niezwykłe właściwości zdrowotne

Kolejny sukces na koncie zespołu

Ignaś Szuliński

Weronika Szybińska

Żłobek i przedszkole na wakacje. Miejsc brak!

Ruszył plebiscyt Młodzieżowa Drużyna...