społeczeństwo

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 lipca 2019 | 17:24 komentarzy 2
Gdy „dziecko” chce jechać na owsiakowy festiwal. Nie wpadać w panikę!

(Fot. Włodzimierz Szczepański)

Przystanek Woodstock, jak niedawno jeszcze nazywał się festiwal organizowany przez Jurka Owsiak budzi u niektórych „niezdrowe” emocje. Żyrardów jest licznie reprezentowany na festiwalu przez młodych mieszkańców. Kilka porad dla uczestników jadących pierwszy raz i ich rodziców.

Od dziś (16.07.) w sprzedaży bilety na specjalne połączenie Kolei Mazowieckich. Joanna Grabowska na Pol'and'Rock Festival była już trzykrotnie. Z reguły jedzie wcześniej, aby uniknąć ścisku w pociągach. Niecierpliwie czeka, aż znowu ruszy do Kostrzyna. Zostało już kilkanaście dni.


– Na festiwal od lat z Żyrardowa jeździ duża ekipa. Ja jeżdżę ze znajomymi z innych wiosek (taka nazywają się poszczególne obozowiska – przyp. red.). Co ma też plus, bo poznaje ludzi z różnych zakątków Polski – mówi.

Żyrardowianka o wyjeździe na festiwal marzyła od 15 roku życia. Marzenie spełniło się po 11 latach.

– To jest miejsce, gdzie czuję się bezpiecznie. Miałam sytuacje, że po koncercie tłum rozdzielił mnie z chłopakiem. Stanęłam z boku i zaczęła na komórce pisać i ustalać, gdzie się mamy spotkać z całą grupą. Miałam problem z napisaniem wiadomości, bo podchodziło do mnie mnóstwo osób z pytaniem, czy pomóc? Czy się zgubiła, czy też przygarnąć do swojej grupy? – opowiada.

Nie mniej na festiwal w przyjeżdża blisko pół miliona ludzi. Wśród nich można spotkać osoby, które nie przestrzegają zasad festiwalu. Zdaniem Joanny podstawowa rada...

– Z pewnością warto być z osobą, która też się zwróci uwagę, że nas długo nie ma. Zatroszczy, gdy słabo się poczujemy – radzi.
 

Specjalne połączenie

31 lipca pociąg wyruszy ze stacji Warszawa Wschodnia o godzinie 4:31, a do Kostrzyna nad Odrą dotrze o 11:35. Połączenie powrotne zostanie uruchomione 4 sierpnia z Kostrzyna nad Odrą o godzinie 7:15, a do stacji Warszawa Wschodnia dotrze na 13:26. Bilety na te połączenia można kupić od 16 lipca wyłącznie przez Internet, za pośrednictwem strony bilety.mazowieckie.com.pl Pula biletów przewidziana do sprzedaży na to połączenie to 1000 sztuk. Koszt biletu jednorazowego na przejazd pociągiem KM „tam i z powrotem” wg taryfy normalnej to 199 zł. Uczniowie zapłacą 125,37 zł, a studenci - 97,51 zł. Kontrola biletów będzie odbywała się przy wejściu do pociągu. W pociągu będzie ratownik medyczny. Zostanie także wzmocniona obsada drużyny konduktorskiej. Połączenie zostało uruchomione przy wsparciu samorządu Mazowsza.

Festiwalowa aura rozpoczyna się już w drodze do Kostrzyna. Zwłaszcza w specjalnych, woodstockowych pociągach niektórzy czują już swobodę. Sięgają po alkohol.

– Ostrożnie z tym. Jedzie się siedem godzin, a w wagonach jest gorąco. Można obudzić się bez portfela, czy plecaka. Podczas festiwalu warto też dużo pić, ale wody – wylicza.

Festiwal trwa w upalnym okresie. Zdarza się, że nietrzeźwi zasypiają w nagrzanym namiocie. Część osób rozbija się w lesie, co podczas burz nie jest dobrym rozwiązaniem. Festiwalowym patentem jest plandeka rozwieszana nad namiotem, czy przed, aby dawała trochę cienia.

– Oczywiście, jakiś uspokajająca wiadomość do rodziny nie zaszkodzi. Tylko niech rodzice nie wpadają w panikę, gdy przez dłuższą chwilę nie ma kontaktu. Trudno się dostać do punktu, gdzie można podładować komórkę. Można podać też bliskim kontakt do osoby, z którą się jedzie – tłumaczy Joanna Grabowska.

To już tradycja
Pol’and’Rock Festival (w latach 1995–2017 Przystanek Woodstock) – festiwal muzyczny organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z pieniędzy uzyskanych od sponsorów i z datków. W założeniu impreza ta jest podziękowaniem dla wolontariuszy za ich pracę podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Festiwal jest bezpłatny dla widzów.
Źródło: Wikipedia

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~czytelnik 0 ponad rok temu

  Taki festiwal powinien być gdzieś w centralnej Polsce albo wcale aby ograniczyć koszt i czas jazdy oraz zapewnić dostateczny komfort. Na co organizować gdzieś na poniemieckich poligonach, gdzieś pod Kostrzynem w zadupiu i takie spędowisko huliganów na warunkowym za rozboje, homoseksualistów, nihilistów, ekscentryków robić ciągle krytykowane nie tylko w telewizji Tr+wam i radiu Ma+ryja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~rodzic -1 ponad rok temuocena: 100% 

  Współczuję Rodzicom! Ich dotychczasowe wychowanie dziecka zostaje "wzbogacone" wykładami "wybitnych specjalistów" zawsze obecnych na tych "warsztatach".

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Spotkanie robótkowe

Piątka najlepsza w powiatowym etapie piłkarskich...

Koncert „A ja wolę moją mamę”

Wystawa „Mamy Skierniewic”

Spektakl „Mały Książę”

Spotkanie z Małgorzatą Rosowską

Koncert „Chill, Cafe&Jam”

Bialski festyn z książkami [ZDJĘCIA]

Walczą o milion złotych. Nie tylko dla młodych...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA