Ścieżka rowerowa potrzebna od zaraz

(źródło: FB / Ścieżka pieszo-rowerowa Skierniewice/Pamiętna/Kamion)

Mieszkańcy Pamiętnej oraz sąsiedniego Kamiona rozpoczęli walkę o wybudowanie wzdłuż drogi krajowej ścieżki rowerowej. Pomysłem już zainteresowali władze samorządowe, a teraz interweniować chcą na najwyższych szczeblach władzy.

O tym, że droga ze Skierniewic w kierunku Kamiona nie należy do najbezpieczniejszych, nie trzeba przekonywać żadnego kierowcy, ani tym bardziej rowerzysty. Na odcinku tym ruch jest bardzo intensywny, a na terenie Pamiętnej często dochodzi do wypadków i kolizji. Uwagę na to zwrócili mieszkańcy Pamiętnej, których zdaniem, bezpieczeństwo mogłoby poprawić wybudowanie ścieżki rowerowej.

Pomysł narodził się w Pamiętnej i postanowiliśmy zabrać się za zbieranie podpisów pod petycją w tej sprawie – mówi Dorota Zdziechowska, sołtys Pamiętnej. – Mamy już wsparcie między innymi sąsiadów, czyli mieszkańców Kamiona – dodaje.

Procedury, które mogłyby doprowadzić do realizacji tej rowerowej inwestycji są niełatwe, droga należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Włączyliśmy się w akcję zbierania podpisów pod petycją dotyczącą powstania ścieżki – mówi radna z Kamiona, Agata Grzejszczak.

Petycja zostanie załączona do wniosku, który będzie skierowany do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Łodzi.

– Za realizacją tej inwestycji przemawia wiele istotnych kwestii – przypomina Agata Grzejeszczak.

Ścieżka ma poprawić przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników tej drogi przemieszczających się po niej rowerem lub pieszo, ma zwiększyć lokalną, rowerową turystykę (Bolimowski Park Krajobrazowy, rzeka Rawka). To także propagowanie ekologicznego transportu. Ścieżka pozwoli w wielu przypadkach na zrezygnowanie przez mieszkańców z transportu samochodowego.

 

Jest niebezpiecznie

Odcinkiem drogi w Pamiętnej, według pomiarów natężenia ruchu (z roku 2015), przejeżdża ponad 6 tys. pojazdów na dobę. Co prawda ustanowione jest tu ograniczenie prędkości do 60 km/h, jednak nie jest w zdecydowanej większości  przez kierowców przestrzegane. Droga ta nie jest bezpieczna dla rowerzystów i pieszych, przypominają autorzy petycji.

Temat budowy ścieżki rowerowej, chociaż poruszony w ostatnich dniach, nie jest jednak nowy. O inwestycji tej wspominano w latach minionych i nie brakowało osób, które były jej przeciwne. Niektórzy z rolników wskazywali, że ścieżka musiałaby prowadzić po polach, a to znów skutkowałoby odebraniem ziemi jej dotychczasowym właścicielom.

Justyna Napierała

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z powiatu

Pierwszy rodzinny piknik w Krężcach

W Michowicach było rodzinnie i wesoło

W Słupi świętowały rodziny

Miliony na infrastrukturę w powiecie

Inwestowali w kapitał ludzki

9 czerwca. Wybory do Parlamentu Europejskiego. Te...

ZA, a nawet przeciw, czyli jak Skierniewice do UE...

Witold Waszczykowski, jedynka na listach PiS do PE...

Dariusz Joński: „Polska ma dwie polisy: NATO i...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA