Cech Fantastyki SkierCon przygotowując się do konwentu zaprosił do Centrum Kultury i Sztuki na otwartą zabawę planszówkami. Przyszło kilkanaście osób.

Cech Fantastyki SkierCon przygotowując się do konwentu zaprosił do Centrum Kultury i Sztuki na otwartą zabawę planszówkami. Przyszło kilkanaście osób. (fot. Joanna Młynarczyk)

W tym roku impreza odbędzie się w ostatni weekend lipca (26–28.07) w nowej lokalizacji – na terenie Zespołu Szkół nr 3 w Skierniewicach. Tradycyjnie spotkać będzie można autorów ulubionych książek, zmierzyć się w turniejach planszówkowych czy w grach komputerowych.

Na mapie Polski organizowanych od około 30 lat konwentów fantastycznych, Skierniewice mają swoją imprezę.

– Wypełniliśmy pewną lukę, która była pomiędzy Łodzią a Warszawą – mówi Magda Włochacz ze Stowarzyszenia Cech Fantastyki SkierCon, które jest organizatorem imprezy.

Nasza impreza jest wydarzeniem, gdzie jest dużo merytoryki fantastyki. Można przyjść porozmawiać z autorami książek, wziąć udział w panelach dyskusyjnych, czy po prostu pograć w ulubione gry.

W tym roku SkierCon zmienia lokalizację, z PWSZ przenosi się do Ekonomika na ul. Działkową.

– W udostępnionych salach dwóch budynków uczelni przestaliśmy się już mieścić, a tu w jednym budynku szkoły mamy wszystkie punkty programowe. Poza tym korzystamy z terenu wokół, gdzie odbędą się warsztaty, gry i kino plenerowe, a w Puszczy Bolimowskiej przeprowadzona zostanie nocna gra terenowa – podkreśla Magda Włochacz.

Program konwentu zapowiada się bardzo ciekawie.

Skierniewice odwiedzi około 30 gości, m. in. pisarze: Witold Jabłoński, Grzegorz Gajek, Artur Olchowy, Marcin Przybyłek, Piotr Wasiak. Przyjadą debiutanci, którzy wydali swoje pierwsze powieści fantastyczne: Dominika Tarczoń, Jagna Rolska, Anna Szumacher, Krystyna Chodorowska i inni. Poprowadzą prelekcje, zorganizują warsztaty. Planowane są spotkania z naukowcami, którzy poprowadzą bloki popularno-naukowy – prelekcje z pogranicza science-fiction i rozwoju nauki, m. in. z Marcinem Bielickim, Piotrem Firkiem czy Anną Traut-Seligą.

Wstęp na SkierCon jest odpłatny. Trzy dni zabawy to 20 zł od osoby. Na samą niedzielę wejściówka 10 zł. Dzieci do 10 lat wchodzą za darmo.

Na SkierConie będzie można pograć na dawnych komputerach i starych grach. Nie zabraknie planszówek, udostępnionych zostanie kilkaset tytułów.

Pierwszego dnia o godz. 22 organizatorzy zapraszają do kina plenerowego. Wyświetlony zostanie film „Seksmisja”. Punkt nieodpłatny, wystarczy zabrać kocyk do siedzenia.

Wieczorem drugiego dnia SkierConu odbędzie się gala z widowiskowym finałem konkursu kostiumowego Gosplay i wręczeniem nagród m. in. w konkursie literackim.

Poza tym, przez trzy dni, czekać będzie na uczestników dużo atrakcji na zewnątrz, m. in.: wioska kowala, warsztaty garncarskie, turnieje – łuczniczy i szermierczy na Orlikach i inne.

Warto ściągnąć aplikację „konwencik” ze szczegółowym programem, aktualizowanym na bieżąco, a po zakończonym udziale w danym punkcie zostawić swoją ocenę, na co organizatorzy bardzo liczą.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

Pracownik przygnieciony przez maszynę...

Klasyk i Zespół Szkół nr 3 to najlepsze szkoły...

Dziergają szalik dla WOŚP!

Wraki znikają powoli. Są zagrożeniem nie tylko...

NOWE OKOLICZNOŚCI! Potrąciła nastolatkę...

Kapelmistrz – zajęcie dla pracowitych

Pałacyk w Białej Rawskiej 33 lata temu [ZDJĘCIA]

Piesza potrącona na oznakowanym przejściu...

Słabej jakości powietrze! Tymczasem to nie jest...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA