Konkurs cosplay i 600 godzin atrakcji na SkierConie

(fot. Joanna Młynarczyk)

Już około 700 osób z różnych miast Polski odwiedziło konwent fantastyki SkierCon, jaki odbywa się w weekend w Skierniewicach. Sobotni wieczór (27.07) upłynął na gali, podczas której głównym punktem było rozstrzygnięcie konkursu kostiumowego cosplay.

Postaci z filmów, komiksów, gier komputerowych – w sumie 15 różnych prezentacji podziwiała publiczność, a oceniało konkursowe jury. Zwycięzcy odebrali pamiątkowe statuetki „OSkiery”. Ponadto rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze opowiadanie fantastyczne, a jego laureatom wręczono z kolei „JaSkiery”. Podczas gali nie zabrakło podziękowań osobom, instytucjom, które wsparły skierniewicką imprezę finansowo i merytorycznie. Tu wręczono lampiony „Skierki”.

SkierCon jest rodzinną imprezą, która rozrasta się z roku na rok, a wraz z nią program.

– Goście, którzy przyjeżdżają do Skierniewic, wszyscy znamy się i wspieramy w organizacji programu jak w rodzinie – podkreśla Anna Traut-Seliga, prezes Stowarzyszenia Cech Fantastyki SkierCon. – Ale dzisiejszy SkierCon to nie tylko rozrywka. Owszem, ma bawić, ale też uczyć, stąd w programie pojawiają się prelekcje, panele dyskusyjne, bloki popularno-naukowe, przeprowadzane są eksperymenty. Goszczą pisarze, naukowcy, rzemieślnicy z warsztatami z różnych dziedzin. Daje to możliwość poznania autorytetów, można z nimi porozmawiać, czerpać wiedzę i inspiracje. Konwenty to również spotkania towarzyskie ludzi, którzy mają wspólne zainteresowania i razem pracują, żeby imprezy te były jak najciekawsze.

Wszyscy pracujemy tu społecznie dla naszej i naszych gości satysfakcji. Co ciekawe, uczestnicy stają się również twórcami programu. W ten sposób, duża część przyszłorocznego programu jest już gotowa, ale niczego nie zdradzę, mogę tylko powiedzieć, że kolejny SkierCon odbędzie się równo za rok, w ostatni weekend lipca – zapowiada Anna Traut-Seliga.

Familijna niedziela na SkierConie. Blok gier planszowych, turnieje łucznicze, nauka szermierki i wiele innych atrakcji dla całych rodzin czeka na konwencie w niedzielę. Na samą niedzielę wejściówka kosztuje 10 zł. Dzieci do 10 lat wchodzą za darmo. Warto odwiedzić dziś (28.07) Ekonomik przy ul. Działkowej 10.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

Mali wirtuozi wprowadzili w świąteczny nastrój

Wstęga przecięta. Hala sportowa pod...

Charytatywny koncert, lepienie pierogów i...

Akcja trwa! Bez ustanku pomagamy Agacie

Pokaz strażakow. Zbierali na leczenie Agaty

Patriotyczne śpiewanie w Głuchowie

Złote Gody w Skierniewicach (druga tura)

Złote Gody w Skierniewicach (pierwsza tura)

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA