Ostatnim rywalem Unii w okresie przygotowawczym była Warta Sieradz.

Ostatnim rywalem Unii w okresie przygotowawczym była Warta Sieradz. (fot. Adam Michalski)

Unia Skierniewice w sobotę (3.08) rozpocznie drugi sezon w III lidze. Zespół Rafała Smalca w ostatnim sparingu przegrał z Wartą Sieradz 1:2.

 

Zespół ze Skierniewic w okresie przygotowawczym rozegrał 4 mecze kontrolne, wszystkie przegrał (0:3 z Pelikanem Łowicz, 1:2 z Błonianką Błonie, 3:4 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i 1:2 z Wartą Sieradz).

Większość spotkań sztab trenerski Unii poświęcił na testowanie zawodników pod kątem ich przydatności. W kilku przypadkach piłkarze pozostawili po sobie dobre wrażenie i zostaną z klubie na najbliższe rozgrywki. Zdecydowanej większości Unia podziękowała za grę.

Okres testów zespołów Rafała Smalca zakończył w minioną sobotę (27.07). W Sierakowicach Unia podejmowała Wartę Sieradz. Mecz zakończył się wygraną gości 2:1. Bramkę dla Unii zdobył Rafał Parobczyk.

Czy w meczu z Wartą, od pierwszych minut zobaczyliśmy wyjściową "11" na spotkanie z Polonią otwierające rozgrywki 2019/2020? – Na pewno nie. Z Polonią zagramy w innym zestawieniu – zapowiada Rafał Smalec.

Za zespołem krótki, czterotygodniowy okres przygotowawczy, w którym klub szybko musiał reagować na nieprzewidziane zmiany. – Jeszcze przed urlopami mieliśmy wszystko przygotowane, zaplanowane. Wiedzieliśmy kto w zespole zostanie, kto może odejść. Jednak to co się wydarzyło w pierwszym tygodniu okresu przygotowawczego zmusiło nas do weryfikacji planów – zaznacza opiekun Unii.

Drużyna uległa totalnej metamorfozie, odeszło kilkunastu zawodników. W zespole pojawiło się wiele nowych twarzy (szczegóły w najnowszym wydaniu "Głosu" z 1 sierpnia), a kadrę uzupełni młodzież.

– Już dziś mogę powiedzieć, że pod względem transferów seniorskich zakończyliśmy kompletowanie kadry. Być może grupę uzupełni kilku młodych zawodników związanych ze Skierniewicami – mówił we wtorek (30.07) Rafał Smalec.

Tuż przed startem rozgrywek opiekun Unii wspomina okres przygotowawczy. – Trenowaliśmy w znakomitych warunkach w Sierakowicach. Wszystko było optymalnie przygotowane, jedynym minusem były niespodziewane ubytki kadrowe i brak komfortu pracy w pierwszej części okresu przygotowawczego – zaznacza.

Już w najbliższą sobotę (3.08) Unia zagra w Warszawie z Polonią. Zespół podobnie jak przed rokiem (inauguracja ze spadkowiczem Legionovią) zacznie rozgrywki z wysokiego "C".

– Polonia to marka, na pewno podejdziemy do tego meczu z wielkim zaangażowaniem – mówi trener Smalec. – Jednak chcę podkreślić, że w tej rundzie zamiast na rywalach, bardziej będziemy skupiać się na sobie. To jest praktycznie nowy zespół i zdajemy sobie sprawę z tego, że na początku nie wszystko może przebiegać tak jakbyśmy tego chcieli – dodaje.

Tydzień później piłkarze trenera Smalca podejmą Ruch Wysokie Mazowieckie (10.08, godz. 17.00).

Więcej o seniorach Unii co tydzień w "Głosie Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Piątka najlepsza w powiatowym etapie piłkarskich...

Sześć medali pływaków UKS w prestiżowych...

Wyścig Trzech Lilii, dziecięce ściganie

Sześć prób na inaugurację sezonu. W niedzielę...

Trwa lekkoatletyczny cykl na obiekcie, który jest...

Piątka najlepsza w czwórboju lekkoatletycznym

Wyścig Trzech Lilii tylko jednodniowy

Drużynowa lekka atletyka na stadionie przy ulicy...

Siatkarski Memoriał im. Wojciecha Skrzypińskiego

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA