Ryszard Jankiewicz i Marcin Sarna rozpoczęli przygotowania się do przyszłorocznych zawodów Iron Man w hiszpańskiej miejscowości Vitoria-Gasteiz.

Ryszard Jankiewicz i Marcin Sarna rozpoczęli przygotowania się do przyszłorocznych zawodów Iron Man w hiszpańskiej miejscowości Vitoria-Gasteiz. (fot. www.cotynato.com.pl)

Reprezentanci Skierniewic w minioną niedzielę (28.07) wzięli udział w ogólnopolskich zawodach triathlonowych w Rawie Mazowieckiej. Na dystansie olimpijskim wystartowało 101 zawodników, na dystansie skróconym 152 osoby. Z dobrej strony zaprezentowali się skierniewiczanie z UKS Nawa. Dwaj skierniewiczanie przygotowują się do zawodów triathlonowego Ironman w Vitoria-Gasteiz.

– Zawody w Rawie Mazowieckiej to nie jest typowy zlot wielotysięcznego tłumu zawodników. Atmosfera jest raczej kameralna, a większość zawodników reprezentowała miejscowości znajdujące się do 100 kilometrów od Rawy – mówi Ryszard Jankiewicz, skierniewicki triathlonista. – O ile dystans 1/10 jest również świetną okazją dla debiutantów, jak i wszelkich "ciekawskich” i poziom jest bardzo zróżnicowany o tyle już na dystansie olimpijskim startują zawodnicy raczej już „przetarci” – dodaje.

Pomimo upału (33 stopnie) ponad połowa zawodników ukończyła rywalizację w czasie poniżej 2.45 godz., a 80 procent poniżej 3 godzin. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Dzięki wsparciu lokalnych władz i zaangażowaniu Klubu Triathlonowego z Rawy Mazowieckiej zawody stały na bardzo dobrym poziomie.

Dla młodszych roczników zorganizowano aquathlon z pomiarem czasu, strefą zmian. Wszystko po to, by najmłodsi, próbujący swoich sił w tej wymagającej konkurencji mogli oswajać się z zawodami trójdyscyplinarnymi i co ważne pływaniem na czas na wodach otwartych.

Bardzo dobre 3. miejsce w kategorii open zajął Jarosław Jankiewicz-Delgado (13 lat). Tuż za klubowym kolegą linię mety minął Mikołaj Maszewski (13 lat, 4. miejsce). Pamela Broniarek (24 lata UKS Nawa Skierniewice) zajęła 4.miejsce w kategorii kobiet (zabrakło 3 sekund do podium).

Triathlon na dystansie olimpijskim przyciągnął na start kolejnych skierniewiczan, wystartowali Ryszard Jankiewicz (Skierniewickie Poranki Biegowe) i Tomasz Kalisiak.

– Popularność dyscypliny jaką jest triathlon wyraźnie wzrasta o czym świadczy coraz większa ilość zawodów organizowanych w Polsce – zauważa Ryszard Jankiewicz.

Triathlon to połączenie trzech następujących po sobie konkurencji: pływania (zwykle w na wodach otwartych), kolarstwa szosowego i biegania. W wersji olimpijskiej jest to 1500 metrów pływania, 40 kilometrów jazdy na rowerze i 10 kilometrów biegu. Istnieją również krótsze wersje tzw. sprinterskie oraz ultra. Najsłynniejszym dystansem ultra triatlonu jest konwencja Iron Man. To zawody triathlonowe organizowane przez World Triathlon Corporation. Wyścigi organizowane są na dystansach: 3,86 km pływanie, 180,2 km jazda na rowerze i 42,195 km bieg. Skierniewiczanie Marcin Sarna (UKS Nawa Skierniewice) oraz Ryszard Jankiewicz (Skierniewickie Poranki Biegowe) zmierzą się w przyszłorocznej edycji z pełnym dystansem Iron Man w hiszpańskim mieście Vitoria-Gasteiz.

Obecnie są w fazie przygotowań jak również zachęcają do uczestniczenia w treningach trójdyscyplinarnych i współtworzenia grupy i społeczności triathlonowej w Skierniewicach. Od niedawna prowadzą również blog triathlonowo-biegowy www.cotynato.com.pl.

Moda na triathlon dotarła do Skierniewic. W niedzielę (8.09) Oddział PTTK "Szaniec" zorganizuje nad zalewem drugą już edycję Skierniewickiego Triathlonu w zmodyfikowanej konwencji rower 27 km, kajak 3,5 km i bieg 5 km. Można uczestniczyć indywidualnie lub w trzyosobowych zespołach sztafetowych. Ponadto młodsi uczestnicy, będą mieli możliwość spróbowania swoich sił na dystansie duathlonu czyli połączenia kolarstwa i biegu.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Piątka najlepsza w powiatowym etapie piłkarskich...

Sześć medali pływaków UKS w prestiżowych...

Wyścig Trzech Lilii, dziecięce ściganie

Sześć prób na inaugurację sezonu. W niedzielę...

Trwa lekkoatletyczny cykl na obiekcie, który jest...

Piątka najlepsza w czwórboju lekkoatletycznym

Wyścig Trzech Lilii tylko jednodniowy

Drużynowa lekka atletyka na stadionie przy ulicy...

Siatkarski Memoriał im. Wojciecha Skrzypińskiego

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA