społeczeństwo

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 sierpnia 2019 | 23:16 komentarzy 1

(fot. Dariusz Dzik)

Setki pątników z całego regionu – m. in. Skierniewic, Radziejowic, Wiskitek, Żyrardowa, Rawy Mazowieckiej – ruszyło z XXIV Pieszą Pielgrzymką Młodzieżową na Jasną Górę. Ruszyli o świcie we wtorek (6.08) z bazyliki w Łowiczu.

Wymarsz poprzedziła uroczysta msza święta w bazylice w Łowiczu, której przewodniczył biskup łowicki Franciszek Andrzej Dziuba.

Barwy pielgrzymów: czerwona grupa łączy pątników z dekanatów: Żyrardów, Mszczonów, Wiskitki i Radziejowice. Jej przewodnikiem jest ks. Roman Wawrzyniak. Granatowa to nowa grupa na szlaku ŁPPM. Pielgrzymują w niej funkcjonariusze policji, straży pożarnej, straży miejskiej i gminnej, służby więziennej, a także harcerze i uczniowie klas mundurowych. Przewodnikiem jest ks. Roman Sękalski. W pomarańczowej zaś wędrują głównie salezjanie z Żyrardowa, ale zrzesza też ona przyjaciół św. Jana Bosko z innych stron Polski. Przewodnikiem grupy jest ks. Wojciech Szabrański SDB.

Brązowa ekipa pochodzi z Rawy Mazowieckiej i okolic, grupę prowadzi ks. Paweł Olszewski. Fioletowi to pielgrzymi ze Skierniewic. Jej przewodnikiem jest ks. Rafał Babicki.

Pierwszego dnia pielgrzymi odpoczywali w Zielkowicach i Bobrownikach. Idąc przez Stachlew i Wolę Makowską dotarli do Makowa. Mieszkańcy zgotowali pielgrzymom ciepłe przyjęcie, a na zakończenie dnia czekała ich moc atrakcji podczas Wieczoru Radości. Były tańce, zabawa w atmosferze życzliwości i przyjaźni, a osoby dorosłe, w dobroczynnym geście miały okazję zarejestrować się w bazie DKMS i zostać dawcą szpiku. W środę pielgrzymi ruszą w dalszą drogę.


Jak oceniasz artykuł? Głosów: 9

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~czytelnik 1 10 miesięcy temu

  Na foto także dziewczynka z odparzonymi nogami pełnymi odcisków a obok zniszczone buty , których mało który szewc dobrze naprawi. Taka pielgrzymka dobra tylko dla Andrzejów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2457 sekundy