społeczeństwo

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 sierpnia 2019 | 10:22 komentarzy 2

(fot. Joanna Młynarczyk)

– Ten projekt to coś znacznie więcej niż tylko doraźna pomoc ubogim rodzinom, to doświadczenie mądrego pomagania, nauka wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka – zwraca uwagę Justyna Wyszkowska, asystent ds. promocji Szlachetnej Paczki w województwie łódzkim.

Akcja charytatywna w Skierniewicach po raz pierwszy ruszyła w 2011 roku, ogólnopolsko będzie to już 19. jej edycja. Choć dopiero w listopadzie ruszy machina tej wielkiej pomocy, to już teraz poszukiwani są wolontariusze do projektu. Potrzebni są młodzi, odpowiedzialni ludzie, chętni do niesienia pomocy innym.

Jeżeli chcesz mieć wpływ na to, jak wygląda świat wokół ciebie, zmieniać historię potrzebujących rodzin, pomagać mądrze, czyli tak, aby ludzie uczyli się sami radzić sobie w życiu dołącz do naszej drużyny – mówi Justyna Wyszkowska, asystent ds. promocji Szlachetnej Paczki w województwie łódzkim.

Rekrutacja chętnych wolontariuszy potrwa do końca września. Zgłoszenia można dokonać przez stronę internetową www.superw.pl .

Zakwalifikowany wolontariusz wysłany zostanie na szkolenie, podczas którego pozna ideę dobrej pomocy. Trener opowie, jakie rodziny są poszukiwane do paczki, pomoże przećwiczyć też arkusz ankiety, który wolontariusz będzie musiał wypełnić u rodziny zgłoszonej do projektu i zapozna z innymi aspektami programu.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Anna 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Tak! Przygoda ze Szlachetną Paczką jest niesamowita, trzeba tego po prostu spróbować. Wolontariusz robi dużo dla innych, ale jeszcze wiecej dla siebie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Agnieszka 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Polecam wszystkim udział w tym Projekcie. Byłam Wolontariuszką już kilka razy i polecam tego typu Wolontariat każdej osobie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2597 sekundy