Już we wrześniu ruszy kolejny sezon międzyszkolnego współzawodnictwa.

Już we wrześniu ruszy kolejny sezon międzyszkolnego współzawodnictwa. (fot. Adam Michalski)

Tradycyjnie we wrześniu rozpocznie się kolejna edycja międzyszkolnej rywalizacji w ramach Szkolnego Związku Sportowego. Zmagania rozgrywane będą w trzech kategoriach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada. W podsumowaniu minionego sezonu 2018/2019 skierniewicki powiat grodzki uplasował się na 3. miejscu. Młodzież i dzieci poprawili ubiegłoroczny wynik i 4. pozycję.

W podsumowaniu współzawodnictwa międzypowiatowego za rok szkolny 2018/2019 najlepiej wypadł Zgierz, który wyprzedził Bełchatów. Szkoły z terenu miasta zajęły w zestawieniu 3. miejsce. – Uważam, że to bardzo dobry wynik, jeszcze lepszy od tego sprzed roku – mówi Janusz Urbański prezes Szkolnego Związku Sportowego w Skierniewicach.

W podsumowaniu uwzględniającym wszystkie poziomy rywalizacji (ID, IMS i Licealiadę) sklasyfikowano 23 powiaty.

W Igrzyskach Dzieci (urodzeni w 2006 roku i młodsi) Skierniewice zajęły 4. miejsce. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, także 4. pozycję. Młodzież z miejskich szkół najlepiej punktowała w ramach Licealiady, dzięki czemu miasto Skierniewice wskoczyło na podium.

Wśród najmłodszych - Igrzyska Dzieci - najwięcej punktów do miejskiego bilansu dorzuciły: Szkoła Podstawowa nr 5 (269 pkt.), Szkoła Podstawowa nr 9 (249 pkt.) i Szkoła Podstawowa nr 4 (122 pkt.). W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej najwięcej punktów zdobyły: SP nr 5 – ZSSO (299 pkt.), SP nr 4 – Gimnazjum nr 1 (212,5 pkt.) i SP nr 9 – Zespół Szkół Integracyjnych (108 pkt.). Aż 442 punkty konto miasta w ramach Licealiady wzbogaciły reprezentacje Zespołu Szkół nr 3. Prus zgromadził 224 pkt. – Bez wątpienia ogromny wpływ na sukces całego powiatu miały osiągnięcia Zespołu Szkół nr 3 – zaznacza Janusz Urbański.

Już we wrześniu rozpocznie się kolejny sezon rywalizacji międzyszkolnej. Jako pierwsi na starcie pojawią się lekkoatleci, którzy wezmą udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych na wszystkich kategorii.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Bieg Zielonego Jabłuszka rozpoczął triadę 2022

Zespoły Ósemki w mistrzostwach łódzkiego w...

Już w niedzielę start skierniewickiej triady...

Aż 43 medale judoków ze Skierniewic podczas XIV...

Pierwszy etap biegowej triady 2022 roku

Piłkarskie derby regionu

Mecz I ligi wojewódzkiej trampkarzy

Czwartki Lekkoatletyczne

Macovia Maków mistrzem A Klasy i z awansem do...