(fot. UM Skierniewice)

Agnieszka Madej, Anna Traut-Seliga i Krystyna Piotrowicz to tegoroczne laureatki nagrody Parowozów Kultury.

Nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury są przyznawane od lat, ale właśnie w Skierniewicach, mieście o wyjątkowych tradycjach, przybrały oficjalną formułę Parowozów Kultury.

W ramach tegorocznej edycji wpłynęło 9 wniosków o przyznanie Parowozu Kultury. Ostatecznie o tym, komu przypadnę wyróżnienia zdecydowała kapituła, w skład której weszli: Jarosław Chęcielewski, Jerzy Gołębiewski, Anna Wolińska, Barbara Widulińska, Ryszard Krasnodębski, Izabela Strączyńska, Barbara Walusiak i Agata Niedziółka.

Każdy, prócz gratyfikacji finansowej, otrzymali wyjątkową statuetkę – wygrawerowany w szkle przedwojenny parowóz polskiej produkcji Piękna Helena.

W dziedzinie twórczość artystyczna nagrodę otrzymała Agnieszka Madej – choreografka i założycielka Studia Tańca Art Station. W dziedzinie upowszechniania kultury statuetki powędrowały do założycielki DKF Krystyny Piotrowicz oraz wykładowcy akademickiego i pasjonatki fantastyki, współtwórcy festiwalu SkierCon Anny Traut-Seligi.

W tym roku w sposób szczególny podziękowano także spółce, która angażuje się zarówno w duże projekty, takie jak Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw, jak również szereg mniejszych kulturalnych przedsięwzięć, wspierając je nie tylko finansowo, ale także rzeczowo – udostępniając swoją przestrzeń pod miejskie wydarzenia. Mecenasem Kultury 2019 został Michał Belta – Skierniewice Investment sp. z o.o. dyrektor Centrum Handlowego Dekada.

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2538 sekundy