(fot. Joanna Młynarczyk)

Po raz ósmy w Polsce, a czwarty w naszym mieście. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włączyła się do Narodowego Czytania. W Muzeum Historycznym Skierniewic fragmenty utworów Brunona Schulza, Stanisława Lema oraz współczesnego, lokalnego pisarza Darka Foksa czytali (7.09) znani skierniewiczanie.

Z uwagi na brak odpowiedniego miejsca w siedzibie głównej biblioteki, bibliotekarki wędrują z Narodowym Czytaniem po mieście.

– Gościłyśmy już w Akademii Twórczości, na scenie Centrum Kultury i Sztuki, a w tym roku jesteśmy w muzeum, bo marzymy cały czas o dobrym miejscu dla czytelników skierniewickich, o siedzibie dla naszej placówki w centrum miasta – mówiła Izabela Strączyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach. – Wybrałyśmy muzeum, bo obok znajduje się spora działka, która być może mogłaby zostać wykorzystana na siedzibę biblioteki – zwróciła się do wiceprezydenta Jarosława Chęcielewskiego, obecnego wśród gości zaproszonych do wspólnego czytania.

A w gronie czytających byli także: Anna Janus (dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa), Mariusz Wielgosz (zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach), Przemysław Rybicki (rzecznik prasowy urzędu miasta), Dorota Rutkowska (posłanka na sejm RP), Marek Zając (prawnik, aktor Teatru Com.pl.ex), Agata Niedziółka (dyrektor Muzeum Historycznego Skierniewic) oraz Darek Foks (poeta, prozaik, scenarzysta).

Przypomniano teksty Brunona Schulza: „Mój ojciec wstępuje do strażaków” i „Sanatorium pod Klepsydrą”, a także „Solaris” Stanisława Lema. Fragmenty swoich tekstów prezentował także Darek Foks.

Czytanie uświetniły ballady Leonarda Cohena w wykonaniu Piotra Barana, Alicji i Zuzanny Baran.

Więcej o akcji, a także o tym, co czytają skierniewiczanie w wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” 12 września.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.276 sekundy