Udane starty lekkoatletów UKS Vis w Łodzi i Godzianowie.

Udane starty lekkoatletów UKS Vis w Łodzi i Godzianowie. (fot. UKS Vis)

Lekkoatleci ze Skierniewic z powodzeniem wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz w trójboju lekkoatletycznym na stadionie w Godzianowie.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików odbyły się w sobotę (07.09) na stadionie AZS w Łodzi. Skierniewiczanie zdobyli cztery medale, dwa indywidualne, dwa wywalczone przez sztafety. Drugie miejsce na dystansie 4x100 metrów zajęły dziewczęta w składzie: Oliwia Supera, Aleksandra Tarnowska, Julia Łojszczyk i Anna Bibik, które okrążenie stadionu pokonały w czasie 54,48 sek. Także 2. miejsce w czasie 49,73 sek. zajęła sztafeta w 4x100 metrów chłopców w składzie: Mateusz Gąsiorowski, Wojciech Żaczkiewicz, Nikodem Grzejszczak i Igor Gawliczek. Indywidualnie na podium stawali Wojciech Żaczkiewicz i Julia Łojszczyk. Wojtek był 3. na dystansie 200 metrów przez płotki (29,34 sek.). Julia konkurs rzutu oszczepem ukończyła na 3. pozycji z wynikiem 25,64 m. Tuż za podium konkursu skoku w dal znalazła się Anna Bibik z wynikiem

4,89 m. Aleksandra Tarnowska w biegu na 300 metrów z czasem 45,55 sek. zajęła 7. miejsce.

W niedzielę (08.09) dzieci starsze i dzieci młodsze z UKS Vis startowały w Godzianowie, gdzie odbywały się zawody trójboju lekkoatletycznego U10 i U12. – Młodsza grupa startowała w nowych strojach zakupionych z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu KLUB – mówi Jolanta Barska, trener.

Lekkoatleci UKS Vis trenują pod opieką Jolanty Barskiej, Joanny Korwek, Doroty Markowskiej i Sylwii Szymaniak.

Zdjęcia z zawodów w Łodzi i Godzianowie.