(fot. Joanna Młynarczyk)

Od otwarcia Muzeum Historycznego Skierniewic wkrótce minie rok. Instytucja doczekała się wreszcie ekspozycji stałej. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w środę, 11 września.

– Chcieliśmy zdążyć przed świętem kwiatów, żeby jak najwięcej osób mogło ją zobaczyć – tłumaczy Agata Niedziółka, dyrektor Muzeum Historycznego Skierniewic.

Wystawa nosi tytuł „Dzieje Skierniewic”.

– Tytuł znaczący i mówiący wszystko – zwraca uwagę Agata Niedziółka. – Zaczynamy od prehistorii miasta, a kończymy na czasach współczesnych.

To będzie prawdziwie nowoczesne i interaktywne muzeum, w którym będzie można poznać przekrojowo całość dziejów Skierniewic.

– Pojedyncze eksponaty znajdują się jeszcze w wykonaniu, mam na myśli mundury, które są w trakcie haftowania, dlatego chwilowo będziemy mieli zastępcze, wypożyczone, ale bardzo podobne. Nie chcieliśmy przyspieszać ich wykonania, żeby było to piękne i na długi czas. Poza tym mamy wszystko. Multimedia zostały ukończone, mam nadzieję, że przypadną do gustu zwiedzającym. Są w formie prezentacji, filmów – wszystko jest nowoczesne, dotykowe. Jest też gratka dla miłośników sztuki i edukacja z tego zakresu. Są gry i zabawy dla najmłodszych – informuje dyrektor.

Ekspozycja wewnętrzna wypełnia główną salę wystawienniczą muzeum, po jej całości.

Podzielona została na 11 stref, czyli okresów historii miasta.

Harmonogram otwarcia:

godz. 18.00 - Wernisaż wystawy pt. „Dzieje Skierniewic”, miejsce: sala ekspozycji głównej

godz. 18.00 - Zajęcia dla najmłodszych wokół historii miasta i kampanii „Jestem Dumny”, miejsce: sala warsztatowa oraz Mapping z Nocy Muzeów 2019, miejsce: sala koncertowa

godz. 19.30 - Koncert muzyki fusion Michała Borowskiego (saksofon) i Mirosława Muzykanta (instrumenty perkusyjne), miejsce: sala koncertowa

godz. 22.00 – Zakończenie.

Muzeum na święto kwiatów

Muzeum czynne będzie od godz. 10 – 18, zarówno w sobotę (14.09) jak i w niedzielę (15.09). Pracownicy będą jednocześnie przewodnikami po ekspozycji. Wystawę będzie można zwiedzać jeszcze jakiś czas za darmo, natomiast w przyszłości zostaną wprowadzone bilety, dochód z których będzie przeznaczony na finansowanie działalności placówki.

Więcej na temat wystawy stałej w wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy" (12.09).

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2617 sekundy