Prawdziwa fiesta na cześć miasta i jego mieszkańców

Prezydent Krzysztof Jażdżyk w rozmowie z „Głosem” mówi: – Naszą ambicją jest, by co roku do menu święta wprowadzać kolejny element, atrakcję, której nie było rok wcześniej. W tym roku proponujemy Baloniadę. Podczas 42. edycji święta nad miastem będzie latało 10 balonów.

Jak zachować świeżość  imprezy, która organizowana jest od 42 lat?

– Odpowiedź jest prosta – trzeba pamiętać o kwiatach, owocach i warzywach. To istota naszego święta i przepis na sukces. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach to m.in. szereg imprez kulturalnych, kulinarnych, sportowych. To prawdziwa fiesta na cześć miasta i jego mieszkańców. Przygotowania do każdej kolejnej edycji zaczynają się w dzień po zamknięciu imprezy. Nasze święto to naprawdę wielkie przedsięwzięcie. W tym roku swój udział zapowiedziało 1 300 wystawców. Organizujemy Targi Ogrodniczo-Rolne, Targi Zdrowej Żywności, koncerty największych gwiazd, zapraszamy do Skierniewic najpopularniejsze kabarety.

W tym roku święto będzie miało szczególny charakter. Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda. Pierwszego dnia święta będziemy gościć w Skierniewicach prezydenta wraz z Pierwszą Damą. To dla nas bardzo duże wyzwanie logistyczne.

Za dwa dni tłum popłynie ulicami miasta.

– Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw organizowane jest przez mieszkańców miasta, gmin, powiatu skierniewickiego oraz Instytutu Ogrodnictwa. Nasze święto od lat ma charakter imprezy ogólnopolskiej. Tylko w minionym roku nasze miasto w ten szczególny wrześniowy weekend odwiedziło 300 000 gości. Cieszy nas, że świętujemy wspólnie z naszymi partnerami – mieszkańcami zaprzyjaźnionych europejskich miast. Nie zabraknie ich także w tym roku.

W tych dniach w Skierniewicach można kupić wszystko, co potrzebne jest w domu, ogrodzie, produkcji rolniczej, na działce. Mam na myśli zarówno rośliny, jak i wiedzę. Instytut Ogrodnictwa to wciąż jedna z bardziej rozpoznawanych marek na świecie.

Jestem przekonana, że w tym roku organizatorom jeszcze bardziej uda się zaskoczyć gości święta, przygotowali bowiem prawdziwie odlotową atrakcję. Będzie można podziwiać miasto z lotu ptaka.

– Naszą ambicją jest, by co roku do menu święta wprowadzać kolejny element, atrakcję, której nie było rok wcześniej. Doskonałym przykładem tej polityki jest Festiwal Roślinożerców, który wciąż zachowuje swoją świeżość i budzi zainteresowanie. W tym roku proponujemy natomiast Baloniadę. Podczas 42. edycji święta nad miastem będzie latało 10 balonów. To będzie piękne, barwne widowisko. 

Dziś jest pan gospodarzem Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw, ale każdy skierniewiczanin ma jakieś wspomnienia związane z tym wydarzeniem. Chcę zapytać o pańskie skojarzenie z tą imprezą.

– To miasto zawsze było dumne ze święta, z tego, że budzimy zainteresowanie innych miast, że rokrocznie, jak pani mówi, ulicami miasta płynie potok gości. Święto to czas odpoczynku, atrakcyjnie zagospodarowany czas. To, co najważniejsze, to charakter święta – zaczęło się od kwiatów, owoców i warzyw i tego się trzymamy.

Zdrową atrakcją, podobnie, jak w latach minionych będzie corso owocowo-warzywne, na koniec naszej rozmowy, powiedzmy więc kilka słów o paradzie.

– Co roku w paradzie idzie więcej grup paradnych. Nasze corso jest jedyne, jest pięknym, niepowtarzalnym wydarzeniem. Po cichu mogę przyznać, że liczba grup chcących wziąć udział w tym barwnym przemarszu jest taka duża, że zaczynamy się martwić. Niegdyś pochód miał długość kilkuset metrów, dziś są to już kilometry. To dla nas duże wyzwanie i odpowiedzialność, w konsekwencji także satysfakcja. Jestem przekonany, osoba, która raz przyjedzie do Skierniewic na nasze święto, będzie tu wracać w każdy trzeci weekend września.

Zapraszam do Skierniewic!

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA