z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 września 2019 | 09:41

(fot. Joanna Młynarczyk)

Na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji tradycyjnie, przez dwa dni święta odbywały się XXII targi ogrodniczo-rolne.

W niedzielę rozstrzygnięte zostały konkursy dla działkowców, m. in. „Wzorowa działka 2019”, zorganizowany przez miasto Skierniewice. Udział w nim wzięło 31 działek ze skierniewickich ogrodów. Oceniane były w trzech kategoriach: działki rekreacyjne, największe metamorfozy oraz działki ukierunkowane na produkcję warzyw i owoców. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali bony pieniężne. Najpiękniejszą działkę mieli szansę wybrać także Czytelnicy „Głosu Skierniewic i Okolicy”. W głosowaniu przeprowadzonym na kuponach, wskazali działkę Agnieszki i Łukasza Magdziarz, właścicieli działki z ogrodu im. Kopernika. Oni także zostali laureatami miejskiego konkursu w kategorii „Moja działka wczoraj i dziś”.

– Pracujemy i wypoczywamy na działce od około 10 lat, to taka nasza oaza spokoju – podkreślają Agnieszka i Łukasz Magdziarz. Skierniewiczanie działkę otrzymali od rodziców. – Dokonaliśmy całkowitej metamorfozy, wszystko urządziliśmy inaczej, łącznie z domkiem. Dziś pracuje na niej głównie mąż, ja pomagam mu w pielęgnacji roślin, a najbardziej kocham róże – dodaje pani Agnieszka.

Dużym zainteresowaniem cieszył się, zorganizowany już po raz ósmy przez Instytut Ogrodnictwa, festiwal nauki dla najmłodszych. Już pierwszego dnia, ogrodniczy zakątek odwiedziło około pół tysiąca dzieci.

– Zachęcamy najmłodszych do zabawy, by pokochali warzywa i owoce, nauczyli się, że są podstawą dobrej diety – mówi Iwona Sowik z Instytutu Ogrodnictwa. – Podczas naszej imprezy, dzieci dowiedziały się, że oprócz tego, że są smaczne, są też piękne i różne rzeczy można z nich zrobić. Stawialiśmy na kreatywny rozwój dziecka. Były zabawy z tworzenia postaci owocowo-warzywnych, ale też zajęcia laboratoryjne. Mogły zobaczyć jak ten świat wygląda w skali makro -- opowiada.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2823 sekundy