na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 września 2019 | 17:52 komentarzy 2

(fot. red)

Strażnicy miejscy wsiadali już do auta, gdy młody rowerzysta rzucił się na funkcjonariusza. Takiej błyskawicznej odpowiedzi raczej się nie spodziewał.

– W związku z tym, że napastnik zachowywał się co najmniej dziwnie, na miejsce wezwano załogę ratowników medycznych – czytamy w komunikacie Straży Miejskiej w Żyrardowie.

Do zdarzenia doszło (13.09.) na ul. Narutowicza. Strażnicy legitymowali kierowców pojazdów osobowych w związku zdarzeniem drogowym do jakiego tam doszło. Odstąpili jednak od dalszych czynności, bo kierujący doszli sami do porozumienia.

W momencie, gdy strażnicy miejscy wsiadali do pojazdu służbowego, podjechał do radiowozu na rowerze młody mężczyzna i rzucił się na funkcjonariusza. Strażnicy podkreślają, że wobec realnego zagrożenia strażnik użył paralizatora typu taser z tzw. przyłożenia. Mężczyzna został obezwładniony na kilka sekund. Mieszkaniec z Wiskitek, został zakuty w kajdanki i doprowadzony do radiowozu. Zdjęcie pochodzi z kamery, w której wyposażeni są strażnicy. To małe, kamery nasobne.

To pierwsze użycie tasera wobec napastnika. Dotychczas wystarczyło, że strażnik postraszył użyciem. Tak było podczas pościgu za graficiarzami, gdy jeden z uciekających zaczął się szarpać i grozić strażnikowi. Opisywaliśmy zajście. Kolejne zdanie komunikatu może tłumaczyć reakcje mężczyzny.

– W związku z tym, że napastnik zachowywał się co najmniej dziwnie, na miejsce wezwano załogę ratowników medycznych, która po przybyciu nie stwierdziła bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia napastnika – dodają strażnicy.

A kara?

Rowerzysta za zakłócanie spokoju i porządku publicznego został ukarany mandatem karnym.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 8

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~koleś 0 8 miesięcy temuocena: 100% 

  A co z tym 31 latkiem, który atakował nożem przechodniów? Jest w areszcie czy może wypuścili go do domu? ŚLEDŹCIE TEN TEMAT!!! Niech zrobią mu proces jak Denocha! I czy to ten sam, co kilka lat temu atakował nożem ludzi na ulicy? Sprawdźcie to i opiszcie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ekolog, co milczał na katastrofę ekologiczną w Warszawie -1 8 miesięcy temuocena: 100% 

  A pieluchę mu założyli? Tylko nie na spodenki, lecz na goły tyłek. Bo ubrudzi auto!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3015 sekundy